Arka Noego

44 teksty piosenek
A Gu Gu 1 komentarz
Arka Noego
A gu gu 1 komentarz
Arka Noego
Drugi Brzeg 1 komentarz
Arka Noego
Franek 1 komentarz
Arka Noego
Ja jestem 5 komentarzy
Arka Noego
Ja jestem 2 komentarze
Arka Noego
Na drugi brzeg 2 komentarze
Arka Noego
Nie boję się 4 komentarze
Arka Noego
Santo Subito 1 komentarz
Arka Noego
Sieje je 2 komentarze
Arka Noego
Tato 8 komentarzy
Arka Noego
Tato 1 komentarz
Arka Noego
Arka Noego - teksty piosenek
Arka Noego - dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał już w roku 1999, gdy z okazji Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II telewizyjna redakcja katolicka szukała odpowiedniej piosenki i wykonawców, mających tę wizytę uświetnić. Powstały wtedy utwór Tato (Nie boję się, gdy ciemno jest) stał się wielkim przebojem, a twórcy programu "Ziarno" zasugerowali nagranie kolejnych.

W skład wchodzą głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie - nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób. Zespół jeździ z koncertami po całej Polsce. Co roku daje specjalne koncerty z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy, transmitowane później przez Telewizję Polską. Odbył kilka zagranicznych tournee', w tym do USA i Kanady.

W styczniu 2001 wystąpił w Auli Pawła VI na Watykanie przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II i tysiącami wiernych podczas wiekiego spotkania dzieci na zakończenie Roku Jubileuszowego, współorganizowanym przez boloński Instytut Antoniano.

Piosenki Arki zostały przetłumaczone i nagrane w kilku językach obcych - w Niemczech przez NOAHs KIDSs, w Peru - Arca de Noe, w USA - NOAHs KIDSs. Zapowiadana jest też wersja białoruska.

W roku 2005 zespół ponownie wystąpił w reklamie - tym razem lodów Koral - w której śpiewał między innymi zmodyfikowaną wersję swojego przeboju "Taki mały, taki duży może świętym być" brzmiącą: "Taki mały, taki duży może lody jeść".

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Prześlij swoją opinię

Napisz do nas i podziel się swoimi uwagami lub sugestiami.
Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne.

wpisz wiadomość

podpis
adres e-mail

tylko jeśli chcesz otrzymać odpowiedź.

Wspomóż Wywrotę

Jeśli podoba ci się to, co robimy – wspomóż naszą działalność:
kwota:
Twoje wsparcie finansowe pozwoli nam na rozwój serwisu. Usługa realizowana jest przez serwis dotpay.pl obsługujący wszystkie popularne metody płatności.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło
współpraca