Bryan Adams

68 tekstów piosenek
All for love 5 komentarzy
Bryan Adams
Here I Am 1 komentarz
Bryan Adamsstrony: 1 2 »

Bryan Adams - teksty piosenek
Bryan Adams urodził się 5 listopada 1959 w Kingston, w prowincji Ontario. Kiedy był młody, wraz z rodzicami (Conrad J. i Elizabeth Jane Adams; z pochodzenia Anglicy) podróżował poprzez Europę i Środkowy Wschód zanim nie osiedlił się na stałe w Kanadzie w 1973 roku. Jego rodzice pracowali jako dyplomaci.

W roku 1975, mając szesnaście lat, Adams dołączył do zespołu Sweeney Todd, zastępując poprzedniego wokalistę, Clarka Perrego. Latem 1977 roku zespół wydał swój pierwszy i jedyny album, z Adamsem jako wokalistą – If Wishes Were Horses. Adams odszedł z zespołu jesienią i rozpoczął solową karierę.

Mając lat siedemnaście, Adams wysłał kilka swoich utworów to wytwórni A&M Records i mając lat osiemnaście podpisał z nimi kontrakt. Do tej pory wydał czternaście albumów. Niektóre z jego utworów napisanych w roku 1978 stały się później hitami, zwłaszcza I'm Ready (piosenka ta znalazła się na płycie Cuts Like a Knife) i Remember, która pojawiła się na pierwszym albumie. Obie piosenki były śpiewane przez innych artystów zanim jeszcze ukazał się pierwszy album Adamsa.

Jego debiutancki album (zatytułowany po prostu Bryan Adams) ukazał się w lutym 1980 roku i był początkiem długoletniej współpracy Adamsa z twórcą piosenek Jimem Vallance'em. Poza piosenkami Remember i Wastin' Time, album został nagrany w dniach 29 października – 29 listopada 1979 roku w Manta Studios w Toronto i był wspólną produkcją Adamsa i Vallance'a. Album w 1986 zdobył w Kanadzie status złotej płyty.

Jednym z najbardziej udanych albumów Adamsa Waking up the Neighbours, wyprodukowany przez artystę i Roberta Lange'a. Album wydano we wrześniu 1991 roku. Poprzedzał go singiel (Everything I Do) I Do It for You, który wykorzystano także w filmie Robin Hood: Książę Złodziei. Piosenka ta w roku 1991 i 1992 znajdowała się na szczycie list przebojów.

Adams pracował nad ścieżką dźwiękową do filmu The Guardian – napisał i zaśpiewał piosenkę Never Let Go, która pojawiła się na końcu filmu. Adams jest także współautorem piosenki Never Gonna Break My Faith do filmu Bobby, którą wykonała Aretha Franklin i Mary J. Blige. Piosenka ta została nominowana do Złotych Globów 2007.


Bryan Adams współpracował również z Hansem Zimmerem przy muzyce do bajki (Dreamworks'a) - Spirit of the cimarron (Mustang z dzikiej doliny) w której zaśpiewał m.in jeden z najpopulatniejszych utworow - Here I am


Niedawno Bryan Adams wydał nową płytę "11". Przynosi ona jedenaście utworów utrzymanych w charakterystycznym dla Adamsa stylu. 11 powstawał głównie w pokojach hotelowych i garderobach podczas niemalże dwuletniej światowej trasy koncertowej Bryana Adamsa. W pracy nad krążkiem artysta otrzymał wsparcie ze strony Jimiego Vallance'a, który wcześniej odpowiadał za sukces takich przebojów, jak Heaven, Summer Of '69 czy Run To You.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Prześlij swoją opinię

Napisz do nas i podziel się swoimi uwagami lub sugestiami.
Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne.

wpisz wiadomość

podpis
adres e-mail

tylko jeśli chcesz otrzymać odpowiedź.

Wspomóż Wywrotę

Jeśli podoba ci się to, co robimy – wspomóż naszą działalność:
kwota:
Twoje wsparcie finansowe pozwoli nam na rozwój serwisu. Usługa realizowana jest przez serwis dotpay.pl obsługujący wszystkie popularne metody płatności.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło
współpraca