Drew Seeley, właśc. Andrew Michael Lloyd Seeley (ur. 30 kwietnia 1982 roku w Ottawie, w prowincji Ontario) - kanadyjski piosenkarz, autor tekstów piosenek i aktor.


Dorastał w pobliżu Toronto razem ze swoimi rodzicami i młodszą siostrą Katie (ur. 1987). W wieku dziesięciu lat uczył się aktorstwa i śpiewu. W 2000 roku ukończył szkołę średnią Lake Brantley High School w Orlando na Florydzie. W latach 1999-2002 występował z grupą R&B Nu Ground. Po udziale w Camp Tanglefoot: It All Adds Up (1999), pojawił się w trzech odcinkach opery mydlanej CBS Świetlny przewodnik (The Guiding Light, 2000) oraz serialach - Jezioro marzeń (Dawson's Creek, 2002) i Warner Bros. Pogoda na miłość (One Tree Hill, 2003-2004). Ostatnio wziął udział w filmie Another Cinderella Story z Seleną Gomez.

Śpiewał piosenki wykonywane przez postać Troya Boltona w filmie High School Musical (2006), zastępując w tej roli Zaca Efrona, który wcielił się w tę postać. Za wykonanie piosenki pt. "Get'cha Head In The Game" otrzymał nominację do nagrody Emmy. Jedna z jego piosenek pt. "I'm ready" została także wykorzystana do telewizyjnej komedii Wskakuj! (Jump In!, 2007).

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło