Evanescence

165 tekstów piosenek
Breathe no more   tłumaczenie
Evanescence
Breathe No More   tłumaczenie
Evanescence
Bring Me To Life   tłumaczenie
Evanescence
Bring Me To Life   tłumaczenie
Evanescence
Broken   tłumaczenie
Evanescence
Everybody's fool   tłumaczenie
Evanescencestrony: 1 2 3 4 »

Evanescence - teksty piosenek
Evanescence - amerykański zespół, grający rock z elementami popu , nu-metalu oraz wpływami innych stylów muzycznych, uformowany w 1995 roku. Nazwa zespołu w języku angielskim oznacza efemeryczność - przelotność, zanikanie.


Obecny skład zespołu:
Amy Lee – wokal, instrumenty klawiszowe (od 1995)
Terry Balsamo – gitara prowadząca (od 2003)
Troy McLawhorn – gitara rytmiczna (2007, od 2011)
Tim McCord – gitara basowa (od 2006)
Will "Science" Hunt – perkusja, programowanie (2007, 2009, od 2010)

Byli członkowie zespołu:
Will Boyd - gitara basowa (odszedł w lipcu 2006 roku)
Ben Moody - gitara (odszedł w październiku 2003 roku)
David Hodges - keyboard (odszedł w grudniu 2002 roku)
Rocky Gray – perkusja (2002–2007)

Założycielami zespołu są wokalistka Amy Lee oraz gitarzysta i autor piosenek Ben Moody. Poznali się oni na obozie wakacyjnym w Arkansas. To właśnie tam Moody usłyszał jak Lee gra na pianinie znany przebój „I’d Do Anything for Love”. Zespół zaczął sie formować w Little Rock połowie lat 90. Członków zespołu inspirowali tacy artyści jak Björk czy Jimi Hendrix. W tym okresie powstało wiele piosenek takich jak Solitude, Give Unto Me, Odtwórz My Immortal czy Understanding. Piosenki te były rozprowadzane w wersjach demo. Dopiero w 2002 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Wind-up Records i światło dzienne ujrzał album Fallen. Już pierwszy singel okazał się przełomem w ich karierze - piosenka Odtwórz Bring Me To Life trafiła na szczyty list przebojów i na ścieżkę dźwiękową filmu Daredevil. 24 października 2003 roku z zespołu odszedł założyciel i gitarzysta Ben Moody, który zajął się tworzeniem indywidualnego projektu. Jego miejsce zajął Terry Balsamo, będący wcześniej gitarzystą formacji Cold.

Po niezbyt udanych trasach koncertowych „Family Values Tour” i „The Open Door Tour”, zespół zaczął się powoli rozpadać. W trakcie promocji albumu, w okolicznościach mało znanych fanom i mediom, zespół opuściło dwoch członków - gitarzysta i perkusista. Amy Lee, zatrudniła do końca promocji dwóch byłych muzyków z The Black Maria, ale gdy trasy dobiegły końca, zakończyła się ich praca w Evanescence.
W międzyczasie wyciekł utwór nagrany przez Amy Lee na „T.O.D.” - „The Last Song I’m Wasting On You”, oraz wybuchł mały skandal wokół piosenki „True” Akiry Yamaoki, która została uznana przez internautów za inny B-side zespołu - „If You Don’t Mind”. Jednak Amy Lee zdementowała plotki i oświadczyła że jak dotąd z sesji „The Open Door” wyciekła jedynie jedna niezamieszczona na płycie piosenka, która później została opublikowana na singlu „Lithium”.

W czerwcu 2009 roku, na oficjalnej stronie Evanescence, na portalu myspace.com, oraz facebook.com, pojawiły się informacje, że zespół właśnie rozpoczyna pracę nad 3cią płytą pod skrzydłami wytwórni Wind-Up. Amy Lee, zapowiedziała, że płyta będzie bardzo oryginalna, a styl muzyczny ma się nieco różnić od poprzednich albumów.

4 listopada, odbył się minikoncert, na którym Evanescence, wykonali jedne ze swoich najlepszych utworów.

22 Lutego 2009 roku Evanescence, wydali jako e-Singiel jeden z 3 B-side’ów z sesji „The Open Door”, napisany do filmu „Opowieści z Narnii”, czyli piosenkę „Together Again”. Utwór jest dostępny tylko przez określony czas, oraz tylko dla tych którzy poprą pieniężnie Organizację Narodów Zjednoczonych w pomocy na Haiti.

W marcu 2010 roku rozpoczęło się nagrywanie nowej płyty, jednak zespół był niezadowolony z efektu końcowego więc podjęto decyzję o zmianie producenta i rozpoczęciu pracy od zera. Na efekty pracy przyszło czekać fanom kolejny rok, w październiku 2011 roku przewidziana jest premiera nowej płyty, która ma być jednocześnie powiewem świeżości ale zachować charakter dawnej twórczości zespołu. Na oficiajnym snippecie pierwszego singla "What You Want" z nowej płyty która jest self-titeld, słychać , że wokalistka pracuje nad swoim głosem i śpiewa w bardzo zróżnicowany sposób.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło