Goldfinger to owy zespół z Kalifornii w składzie John Feldmann (wokal), Darrin Pfeiffer (perkusja), Kelly Lemieux (gitara basowa), Charlie Paulson (gitara elektryczna).

Cała historia zaczyna się w 1994 roku w Kalifornii. Otóż było tam dwóch kumpli, którzy się nazywali John Feldmann oraz Simon Williams... Pewnego dnia postanowili założyć kapele ska/punkową, w której perkusistą miał być Darrin Pfeiffer, gitarzystą Steve Geiger, który został potem zastąpiony przez Charliego Paulsona. Simon, zainspirowany filmem o Bondzie, zaproponował nazwę Goldfinger. Jeszcze w tym roku chłopaki nagrali swoją pierwszą demówkę "Richter", która się bardzo spodobała panom z wytwórni Mojo Records i już w 1995 roku nagrali swoją pierwszą profesjonalną płytę, niestety niedostępną w Europie. W roku 1997 panowie nagrali swoją kolejną płytę "Hang-Ups", która do dzisiaj jest uważana za jedną z najlepszych w ich dorobku. Następne 3 lata Chłopcy spędzali na koncertowanie na całym świecie (oczywiście w Polsce też). W 1998 zespół opuścił Simon, a zastąpił go Kelly Lemieux. W 1999 roku chłopcy spostrzegli, że dawno nie nagrali żadnej płyty więc wydali CD "Darrin's Coconut Ass". Wreszcie, po 6 latach kapela wydała płytę na całym świecie, nazywała się ona "Stomping Ground" i jest najcięższą płytą w ich dorobku. Kolejna trasa koncertowa odbyła się w 2001 roku i następnie zespół wydał płytę "Foot In Mouth". Jeszcze w rym roku Charlie opuścił zespół, a na jego miejsce został powołany Brian Arthur (który jednak w 2006 roku odszedł, a Charlie powrócił). Potem Goldfinger wydał 2 płyty studyjne: "Open Your Eyes" i w lutym 2005 "Disconnection Notice". Ciekawostką jest, to że Goldfinger ma na koncie rekord Guinesa - 385 koncertów w ciągu jednego roku.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło