Hey

115 tekstów piosenek
4 pory 1 komentarz
Hey
A ty ?? 2 komentarze
Hey
Antiba 2 komentarze
Hey
Byłabym 17 komentarzy
Hey
Chyba 1 komentarz
Hey
Cisza ja i czas 5 komentarzy
Hey
czas spełnienia 3 komentarze
hey
Czy czy czy 1 komentarz
Hey
Dreams 1 komentarz
Hey
Dreams 4 komentarze
Hey
Eksperyment 4 komentarze
Hey
Empty Page 1 komentarz
Hey
Fate 3 komentarze
Hey
fotografia 1 komentarz
hey
Gdy mnie sen zmorzy 1 komentarz
Hey
Heledore Bade 4 komentarze
Hey
HO 1 komentarz
Hey
Ho! 5 komentarzy
Hey
Ho! 1 komentarz
Hey
Ja sowa 6 komentarzy
Hey
Ja sowa 2 komentarze
Hey
Ja sowa 1 komentarz
Hey
Katasza 1 komentarz
Hey
Katasza 1 komentarz
Hey
List 2 komentarze
Hey
LIST 8 komentarzy
HEYstrony: 1 2 3 »

Hey - teksty piosenek
Hey - polski zespół rockowy założony w 1992 w Szczecinie przez Piotra Banacha (gitara). W pierwszym składzie znaleźli się ponadto: Katarzyna Nosowska (wokal), Marcin Żabiełowicz (gitara), Robert Ligiewicz (perkusja) oraz Marcin Macuk (gitara basowa). Ten ostatni szybko został zastąpiony przez Jacka Chrzanowskiego.

Pierwsza płyta „Fire” wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Kolejne studyjne wydawnictwa Hey’a to: „Ho!” (1994), "Live!" (1994)", "Live! (Special Edition)" (1994) wydany w 11 tys. egzemplarzach dla uczestników koncertu w Spodku, „Heledore” (EP, 1995), „?” (1995), „Karma” (1997),„Hey” (1999), oraz dwie kasety wideo upamiętniające trasy "Fire" i "Ho!". Po wydaniu albumu "Hey" zespół opuścił jego współzałożyciel i lider Piotr Banach. Zastąpił go gitarzysta Paweł Krawczyk (wcześniej m.in. Ahimsa i Houk), który doskonale wkomponował się w zespół, czego dowodem była płyta „[Sic!]” (2001). Znalazły się na niej takie przeboje jak „Cisza, ja i czas”, „Cudzoziemka w raju kobiet” czy utwór tytułowy – „[sic!]”. Zorganizowaną z okazji 10-lecia istnienia zespołu trasę koncertową podsumował podwójny album „[koncertowy]” (2003). W tym samym roku został wydany premierowy album „Music Music” (2003), na którym Hey zaproponował dość eksperymentalne kompozycje nasycone elektroniką. I choć część słuchaczy twierdziła, że zespół zbyt daleko odszedł od swoich korzeni, to jednak frekwencja na trasie promującej to wydawnictwo potwierdziła, że publiczność doceniła również nowe pomysły muzyków. Kolejny studyjny album „Echosystem” (2005) to powrót do gitarowych brzmień i chwilami wręcz przebojowych melodii. Kilka miesięcy później ukazało się DVD „Echosystem” (2006), zawierające paradokumentalny film przedstawiający pracę zespołu nad płytą.
We wrześniu 2007 w warszawskim Teatrze Roma odbył się koncert z cyku MTV Unplugged. Nowe aranżacje piosenek, wyśmienici goście(Agnieszka Chylińska i Budyń) i rozbudowane instrumentarium sprawiły, że znane piosenki Hey’a zyskały zupełnie nowe oblicze. Koncert wydany w formie CD i DVD stał się jednym z bestsellerów roku 2007. Krótko po tym wydarzeniu zespół zagrał kolejną jubileuszową trasę – „92-07”, tym razem z okazji 15. urodzin.

Hey nagrał dotychczas dziewięć płyt studyjnych i trzy koncertowe. Wśród wielu nagród, jakie otrzymał, muzycy bardzo cenią sobie „Złoty Bączek”, który zespół otrzymał na Przystanku Woodstock za najlepszy koncert na festiwalu w 2004 r. Jak napisała w liście do fanów Katarzyna Nosowska: "To dla nas bardzo cenne wyróżnienie, bo głosowaliście Wy - nie dziennikarze, nie przemysł muzyczny, nie jury, ale Wy - nasi słuchacze.". Warto również wspomnieć, że Katarzyna i Hey są najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród Fryderyk – płyta „MTV Unplugged” została doceniona trzykrotnie – w kategoriach: album rock/metal, najlepsza oprawa graficzna płyty oraz produkcja muzyczna roku. Katarzyna zaś została m.in. autorką i wokalistką roku.

Początek roku 2009 upłynął pod znakiem pracy nad nowym albumem, którego część instrumentalna została zarejestrowana w miasteczku westernowym w Sarnowej Górze, a wokale w studio Fonoplastykon we Wrocławiu. Płyta zatytułowana „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” ukazała się 23 października 2009 r. W dniu premiery osiągnęła status platynowej płyty.

http://www.hey.pl
http://www.myspace.com/heypl
www.youtube.com/heypltv

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Prześlij swoją opinię

Napisz do nas i podziel się swoimi uwagami lub sugestiami.
Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne.

wpisz wiadomość

podpis
adres e-mail

tylko jeśli chcesz otrzymać odpowiedź.

Wspomóż Wywrotę

Jeśli podoba ci się to, co robimy – wspomóż naszą działalność:
kwota:
Twoje wsparcie finansowe pozwoli nam na rozwój serwisu. Usługa realizowana jest przez serwis dotpay.pl obsługujący wszystkie popularne metody płatności.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło
współpraca