Kombii - teksty piosenek
Wiosną 2003 roku, trzech członków legendarnego Kombi: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta postanowiło powołać do życia formację pod nazwą KOMBII. Chociaż z wielu przyczyn zabrakło w nowym składzie czwartego założyciela Kombi: Sławomira Łosowskiego, grupa zamierza nawiązywać stylistycznie i artystycznie do dokonań Kombi z lat 1976 - 1992. Podstawowym celem KOMBII jest jednak tworzenie nowego repertuaru, nagrywanie nowych płyt i koncertowanie.

Po dwóch miesiącach pracy zespół stworzył nowy program oparty na znanych przebojach takich jak: ”Hotel twoich snów”, „Linia życia”, ”Nasze rendez vous”, ”Nie ma zysku”, ”Kochać cię za późno”, ”Black and white” w zmienionych, nowych aranżacjach.

Pierwszym publicznym występem KOMBII był koncert w amfiteatrze w Wiśle, specjalnie na zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następnie zespół wziął udział w finale „Szansy na sukces” oraz w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 11 lipca 2003 odbył się wielki inauguracyjny koncert w Operze Leśnej w Sopocie, transmitowany na żywo przez TVP2.

Sezon lato-jesień 2003 wypełniła trasa koncertowa po wielu miastach Polski, podczas której KOMBII było niezwykle entuzjastycznie przyjmowane zarówno przez starych, jak i nowych fanów.

Zespół muzyczny także bierze udział w filmie , a tra

Na przełomie 2003-2004 zespół rozpoczął pracę nad tworzeniem premierowego materiału na nową płytę. W tym czasie nawiązał współpracę ze znanym producentem muzycznym Rafałem Paczkowskim (laureat Fryderyka 2003) i od marca rozpoczyna nagrywanie nowej płyty, której wydanie przewiduje na wrzesień 2004.

Wiosną 2004r. KOMBII podpisało wieloletni kontrakt płytowy z firmą UNIVERSAL. 25.10.2004r. miała miejsce premiera płyty KOMBII „c.d.”. Znalazły się na niej premierowe utwory, z których jeden – „Sen się spełni” – odnosił już sukcesy na listach przebojów. Tej jesieni zespół zagrał kilkanaście koncertów.

Na początku 2005 roku zespół wyjechał na koncerty do USA i Kanady. Koncerty bardzo się podobały tłumnie zebranej publiczności.

W lutym w sklepach muzycznych pojawiła się reedycja płyty „c.d.”. Specjalne dwupłytowe wydanie zostało wzbogacone o 11 największych hitów zespołu z lat osiemdziesiątych w nowych aranżacjach.

Wiosna rozpoczęła trwającą cały sezon trasę koncertową zespołu. W każdym z odwiedzanych polskich miast KOMBII są wspaniale przyjmowani. Wyszedł też drugi singiel zespołu: „Pokolenie” ,który znalazł się na pierwszych miejscach wielu list przebojów. W kwietniu płyta „C.D.” otrzymała status Złotej Płyty!

W maju zespół KOMBII wystąpił podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i otrzymał Superjedynkę w kategorii „Album roku –pop” za płytę „c.d.”. W czerwcu, w wyniku sprzedanej ilości płyt, zespół został zaproszony do udziału w Festiwalu TOP TRENDY jako gwiazda wieczoru. Podczas koncertu transmitowanego na żywo w telewizji „Polsat”, zespołowi KOMBII została wręczona Platynowa Płyta. Status ten, płyta zdobyła po zaledwie dwóch miesiącach od momentu pokrycia się złotem.

Po trzech latach od fonograficznego debiutu nowego KombII ukazała się druga płyta zespołu - "Ślad". Promował ją singiel z nagraniem tytułowym.
Lato zespół KOMBII spędzi grając mnóstwo koncertów.

Zespół także bierze udział w kinematorgrafii polskiej, zwłaszcza w Polskiej komedii ,, Wyjazd Integracyjny" w 2011 roku .Ścieżką dźwiękową jest utwór Kombii - ,, Wyjazd Integracyjny"

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło