Koniec Świata - teksty piosenek
Koniec Świata powstał w styczniu 2000 roku w Katowicach. Grupa powstała z inicjatywy Jacka Stęszewskiego (śpiew, gitara). Po siedmiu miesiącach muzykowania, Koniec Świata nagrał swoją pierwszą kasetę pt. "Korzenie" w studiu "Clash" we Wrocławiu. Następnie kaseta została wydana przez wydawnictwo "Zima". To przyczyniło się do tego, że Koniec Świata zaczął coraz więcej koncertować, pojawiać się na znanych festiwalach, takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae, czy też Winter Reggae w Gliwicach tak, aż do lipca 2001, gdy grupa postanowiła nagrać swój drugi materiał. Tym razem padło na "Studio Czad". Ten projekt był ambitniejszy od pierwszego, bardziej przemyślany, z rozbudowaną sekcją dętą. Drugi album podobnie jak pierwszy wydało wydawnictwo "Zima" i nosi tytuł "Symfonia na Sprzedaż". Album ukazał się w marcu 2002 roku. Po nagraniu drugiej płyty Koniec Świata zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce min: wystąpił na IX Przystanku Woodstock oraz w 2003 wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową obejmującą większe miasta Polski.

W 2005 roku Koniec Świata wydał kolejną trzecią już płytę pt. "Kino Mockba", tym razem wydawnictwem oraz dystrybucją zajmuje się Lou & Rocked Boys c/o Rockers Publishing z Wrocławia. Album okazał się najlepszym wydawnictwem w dotychczasowej, krótkiej historii zespołu. Utwór „Granat w plecaku” został nominowany do nagrody przyznawanej przez Radio Bis „Bisery 2005” w kategorii „najciekawszy tekst”. Pod koniec 2005 roku nagrał swój pierwszy teledysk do utworu „Atomowe czarne chmury”, który można obejrzeć w telewizji na kanale 4FunTv czy też Polsat 2. W roku 2006 Koniec Świata min. wystąpił gościnnie na Trasie2006 zespołów Happysad i Hurt grając południową część trasy, wystąpił po raz kolejny na XII Przystanku Woodstock, pojawił się na ponownie organizowanym Festiwalu w Jarocinie, XX leciu FL oraz na XIX urodzinach Pidżamy Porno. W lutym 2007 roku wyruszył wraz z zespołami Farben Lehre oraz Zabili Mi Żółwia w ogólnoposlką trasę Punky Reggae Live.


Wrzesień 2007 roku przyniósł czwarte wydawnictwo Końca Świata – zawierający 12 kompozycji album "Burgerbar" oraz klip promujący płytę do utworu "Wystarczy, że serce mi bije". Płyta osiągnęła najlepszą sprzedaż z dotychczasowych wydawnictw i zajęła 5 miejsce w plebiscycie Antyradia na najlepszą płytę 2007 roku. W ramach promocji płyty zespół ruszył w ogólnopolską trasę koncertową BURGERBAR TOUR, w międzyczasie występując z zespołem Akurat na Mini Tour 2007 grając w większości miast w całym kraju.

Z końcem roku 2007 z zespołu odeszli perkusista Piotr "Piter" Połaniecki i basista Marek "Melo" Mrzyczek. Zastąpli ich Łukasz Gocal i Wojtek Filipek.

Początek 2008 roku przynosi kolejne sukcesy zespołu. Koniec Świata zostaje zaproszony przez Jurka Owsiaka na główny koncert WOŚP w Warszawie pod Pałacem Kultury. Zespół wystąpił jako jedna z głównych gwiazd koncertu transmitowanego przez TVP2.
Rok 2008 to przede wszystkim kolejna trasa pod szyldem Punky Reggae Live (wraz z Farben Lehre i Leniwcem).
Jesienią 2008 roku ruszyła zorganizowana przez Koniec Świata i Zabili Mi Żółwia wspólna trasa koncertowa.

W kwietniu 2010r. pojawia się nowy album, noszący nazwę "Oranżada"


DYSKOGRAFIA:
2011 - "X LAT" wydawcy" wyd: Lou & Rocked Boys c/o Rockers Publishing
2011 - "X LAT zespołu" wyd: Lou & Rocked Boys c/o Rockers Publishing
2010 - "Oranżada" wyd: Lou & Rocked Boys c/o Rockers Publishing
2007 - "Burgerbar" wyd: Lou & Rocked Boys c/o Rockers Publishing
2005 - "Kino Mockba" wyd: Lou & Rocked Boys c/o Rockers Publishing
2002 - "Symfonia na sprzedaż" wyd: Zima
2000 - "Korzenie" wyd: Zima


KONIEC ŚWIATA TWORZĄ:
Jacek " Dżeki" Stęszewski - śpiew, gitara
Jacek "Czepek" Czepułkowski - gitara, śpiew
Szymon Cirbus - trąbka, chórki
Michał Leks - perkusja
Marek Mrzyczek - bas


MANAGEMENT / KONCERTY:
PEEF MUSIC
www.peefmusic.pl

Filip Herma
tel: 600 201 892
mail: filip@peefmusic.pl

Piotr Wróbel
tel: 604 900 258
mail: piotr@peefmusic.pl

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło