Milczenie Owiec - teksty piosenek
Zespół powstał z inicjatywy muzyków grających wcześniej w trójmiejskich kapelach Paragraf22 i Kanon. W krótkim czasie do Ewy i Mateusza dołączyli Tomek Cybula (bas) i Radek Gieremek (perkusja). Pierwszy koncert odbył się w marcu 2003 w Gdańsku. W międzyczasie zrealizowano kolejne płyty demo. Utwory na nich zawarte pojawiły się w radiu. Działania te dały efekt w postaci kontraktu z firmą menedżerską Art Management.

Rok 2003 był pełen sukcesów. Zespół występował jako support Acid Drinkers, zdobył wyróżnienie na Malborskim Przeglądzie Muzycznym i wystąpił w programie telewizyjnym Rower Błażeja.

W listopadzie 2003 z zespołem pożegnała się wokalistka, Ewa. Na jej miejsce przyjęto Olę Wysocką pochodzącą z Chojnic. W lutym 2004 zespół zagrał już w odnowionym składzie. Nowy głos dajł kolejne trofea na poszczególnych festiwalach, m.in. główną nagrodę na XII Przeglądzie Kapel we Wrocławiu (ex equo z ctrl-alt-del), a także Grand Prix Mazurskiej Musicoramy Muzycznej w Giżycku. Utwory zespołu zebrały także bardzo pozytywne opinie w Strefie MP3 portalu Wirtualna Polska.

Efektem tych działań było podpisanie w czerwcu 2004 kontraktu z wytwórnią EMI Music Polska. Rok później ukazała się pierwsza płyta LP pt. Twarze z aż szesnastoma ścieżkami (wśród nich cover Madonny - Frozen). Wspólnie z Darkiem Szermanowiczem z Grupy13 został również zrealizowany teledysk do utworu Cisza. W ramach promocji pierwszego albumu zespół zagrał m.in. na Hunterfest w Szczytnie. Pojawiło się wiele przychylnych recenzji, m.in. w portalu Onet.pl oraz magazynie Teraz Rock.

Teksty pisane przez Olę stanowią ciekawą alternatywę dla znanych wszystkim męskich tekstów tradycyjnych zespołów rockowych. Prezentują odmienny punkt widzenia typowych spraw takich, jak miłość czy sens życia.

Rozwiązany w październiku 2008 "z powodu konfliktów wewnątrzzespołowych spowodowanych różnicą zdań w kwestiach artystyczno-organizacyjnych a także niesprzyjających okoliczności zewnętrznych".

17 września 2010 roku zespół ogłasza powrót do działalności i rozpoczęcie prac nad nową płytą.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło