Sandra

3 teksty piosenek
Sandra - teksty piosenek
1. Sandra Cretu - niemecka wokalistka
2. Sandra - polska wokalistka śpiewająca R'N'B.


ad 1. Sandra Cretu urodziła się w Saarbrücken jako Sandra Ann Lauer. Niemiecka piosenkarka, znana głównie jako solistka pod pseudonimem Sandra.
Pierwszym jej nagraniem był zrealizowany w roku 1974 singiel "Andy, mein Freund". W latach 1979-1984 Sandra występowała w dziewczęcym trio Arabesque, który największą popularność zdobył w Japonii, gdzie wydał 13 albumów płytowych i 30 singli. W tym czasie pobierała nauki u Michaela Cretu, kompozytora i producenta muzycznego.
Po opuszczeniu zespołu Sandra rozpoczęła karierę solową utworem " Japan ist weit" (1984r.), niemiecką wersją utworu " Big In Japan " zespołu Alphaville, który stał się bardzo popularny w krajach niemieckojęzycznych. Produentem był Michael Cretu. Prawdziwy międzynarodowy sukces Sandra
odniosła dopiero następnym utworem (I'll Never Be) " Maria Magdalena", stworzonym wspólnie z
Hubertem Kahem. W roku 1986 na festiwalu Tokyo Song Contest utworem "In the Heat of the Night"
Sandra zdobyła drugie miejsce. W tym okresie nagrywa wiele utworów spółki Cretu/Kah, które stają się przebojami w Meksyku, Izraelu, Grecji i Szwecji.
7 stycznia 1988 na Ibizie, Sandra wychodzi za mąż za Michaela Cretu.
Sandra użyczyła głosu w wielu utworach zespołu Enigma, którego twórcą i głównym muzykiem był jej mąż. W 1995 roku Sandra i Michael zostają rodzicami bliźniaków: Nikity i Sebastiana.


ad 2. SANDRA - polska wokalistka śpiewająca w nurcie współczesnego R'N'B oraz autorka tekstów. Jej pasja do muzyki ujawniła się już gdy była dzieckiem, a edukacja w szkole muzycznej zapewniła udoskonalenie śpiewu oraz opanowanie gry na skrzypcach i pianinie.
Pomysł na stworzenie własnej muzyki pojawił się kilka lat temu, a pierwsze tego efekty to utwory powstałe w domowym zaciszu. Następnie nagrywała w studiach oraz występowała w wielu miastach Polski.
Sandra pisze teksty piosenek, czerpie pomysły ze swoich doświadczeń i przelewa refleksje na papier, a wszystko to płynie prosto z serca i miłości do muzyki. Artystka współpracowała z wieloma muzykami oraz grupami (rap, reagge, crunk). Ma na koncie płytę w duecie z Moną: "Kobieta zmienna jest". Fascynuje ją kultura hip-hopowa oraz muzyka soul i r'n'b. Sandra występuje w składzie z chórkiem żeńskim (Agata i Asia) oraz tancerkami - Darią i Iloną.
Prawdziwą pasją Sandry jest granie koncertów. Występowała już m. in. na festiwalu hip-hopowym w Gdyni, Płocku, Toruniu, WOŚP w Poznaniu 2006, Bruk Festival w Gdyni 2007 - gdzie wspólnie z Moną zdobyła pierwszą nagrodę. Przez swoją twórczość pragnie wnieść na polską scenę muzyczną trochę świeżości i nowych pomysłów oraz wypromować te klimaty muzyczne, których na naszym rynku jest zdecydowanie za mało.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

brak wpisów na forum tego wykonawcy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Prześlij swoją opinię

Napisz do nas i podziel się swoimi uwagami lub sugestiami.
Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne.

wpisz wiadomość

podpis
adres e-mail

tylko jeśli chcesz otrzymać odpowiedź.

Wspomóż Wywrotę

Jeśli podoba ci się to, co robimy – wspomóż naszą działalność:
kwota:
Twoje wsparcie finansowe pozwoli nam na rozwój serwisu. Usługa realizowana jest przez serwis dotpay.pl obsługujący wszystkie popularne metody płatności.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło
współpraca