The Bill - teksty piosenek
Zespół The Bill powstał w 1986r., choć jego "prototyp" działał już od 1984r. Powstał w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry - pierwszego wokalisty Kapeli. W początkach swej działalności The Bill ograniczał się do prób, częstych zmian składu o raz kilku koncertów na lokalnych scenach. Pierwszy poważny skład zespołu pojawił się w 1989r. Wtedy to w kapeli pojawili się: grający do 2011 roku Mielony oraz Soko, późniejszy wokalista znany z płyt wydanych w latach 1993-2000.

Aktualny skład The Billa to :
Dariusz “Kefir” Śmietanka – gitara, wokal
Gerard – gitara basowa
Sebastian Stańczak - gitara, wokal
Artur "Artie" Wożniak - perkusja

Dyskografia:
* The Biut (1993)
* Początek Końca (1994)
* Sex 'n' Roll (1995)
* Daję Wam Ogień (2000)
* Niech Tańczą Aniołowie (2007)
* Lekcja Historii (2008)
* Historie Prawdziwe (2009)

W historii The Billa można wyróżnić dwa główne etapy. Pierwszy przypada na lata 1991 - 1996. Jest to część "jarocińska" związana z występami w Jarocinie '92, '93, '94. W tym okresie zespół nagrał też cztery płyty, poczynając od "The Biut" a kończąc na "Daję Wam Ogień".

Drugi okres w historii zespoły rozpoczął się wraz z przyjściem do niego nowego basisty zwanego Kurczakiem. Było to w 2005 roku. W zespole nie grał już Soko, który na dobre rozstał się z muzyką, a pozostali: Kefir w roli starego gitarzysty i nowego wokalisty oraz Mielony - stary i nowy perkusista. The Bill pojawił się ponownie - po 8 latach milczenia. Okazało się, że nie wszyscy o nim zapomnieli. Pierwsze koncerty potwierdziły to w 100 procentach.

W 2008 roku dołącza do zespołu Sebek Stańczak, z którym to ekipa poznała się podczas wspólnej trasy The Billa oraz Strajku w którym grał. Zespół nagrał z nim płytę Historie Prawdziwe.

Rok 2011 i kolejne zmiany - za garami Mielonego zastępuje Artur Woźniak (Artie)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Prześlij swoją opinię

Napisz do nas i podziel się swoimi uwagami lub sugestiami.
Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne.

wpisz wiadomość

podpis
adres e-mail

tylko jeśli chcesz otrzymać odpowiedź.

Wspomóż Wywrotę

Jeśli podoba ci się to, co robimy – wspomóż naszą działalność:
kwota:
Twoje wsparcie finansowe pozwoli nam na rozwój serwisu. Usługa realizowana jest przez serwis dotpay.pl obsługujący wszystkie popularne metody płatności.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło
współpraca