WWO (W Wyjątkowych Okolicznościach / W Witrynach Odbicia / We Własnej Osobie / Wandale W Okolicy / Weź Wreszcie Odbij), to polska grupa muzyczna wykonująca rap. Powstała w grudniu 1999 roku z inicjatywy raperów Jędkera oraz Sokoła, (WWO to część większej grupy ZIP Skład).

Pierwszy album pt. Masz i pomyśl został zrealizowany we współpracy z członkami grup ZIP Skład tj. Pono, Felipe, Mieron, Jaźwa, Koras i Fu. Ponadto na płycie wystąpili DJ 600 V, Włodi i Pele znani z grupy Molesta Ewenement, DJ Deszczu Strugi, Majki, Waco, Karton czy Kuba. Album promowały dwa single, do utworu „Jeszcze Będzie Czas” a także „Obejrzyj Sobie Wiadomości”

W listopadzie 2001 rok po wydaniu pierwszego albumu, w wyniku konfliktu z wytwórnią płytową BMG Poland grupa przyjeła nową nazwę W Wyjątkowych Okolicznościach. Do grupy na stałe dołącza DJ Deszczu Strugi znany ze współpracy z 3H.

W 2002 już jako trio grupa zrealizowała nowy album zatytułowany We własnej osobie wydany w październiku tego samego roku. Produkcje albumu powierzono m.in Waco, White House, Noon czy Reego i Doltz. Gościnnie natomiast wystąpili m.in. Soundkail, Hemp Gru, Peja oraz Mor W.A… Płytę promowały cztery teledyski. Album odniósł ogromny komercyjny sukces. Teledysk do utworu „Nie Bój Się Zmiany Na Lepsze” pokazywany był również na francuskich oraz czeskich stacjach telewizyjnych. W polsce największą popularnością cieszyły się utwory Damy radę oraz W Wyjątkowych Okolicznościach. Grupa otrzymała wiele nagród za album, m.in. cztery ślizgery.

Po wydaniu płyty We własnej osobie grupa przez dwa lata koncertowała. Potem można było usłyszeć WWO na kompilacji Magiery i LA - Kodex 2: Proces w kawałku Każdy Ponad Każdym, który przez wiele tygodni okupował pierwsze miejsca na listach przebojów oraz na składance U Ciebie W Mieście, w tytułowym kawałku wspólnie z Vieniem i Pelem oraz w utworze Umiesz Prawdę Mówić w którym wystąpił Jędker, Kosi i Jaźwa.

15 listopada 2005 roku wyszły dwie płyty WWO na raz, Życie na kredycie według pomysłu Jędkera oraz Witam was w rzeczywistości według pomysłu Sokoła. Płyty dobrze się rozchodziły, w tydzień po premierze sprzedanych zostało 20 tys. krążków co na polskie warunki jest dużym osiągnięciem. Albumy promowały trzy teledyski: Mogę Wszystko, Minorum Gentium i I Tak To Osiągne

W 2007 roku Jędker wydał solowy album Czas Na Prawdę, który jak na razie słabo się sprzedaje. Płytę poprzedził singel Rewers. W międzyczasie Sokół pojawił się na kubańskiej kompilacji wydanej nakładem Prosto - Cuba Libre, na której wystąpił w kawałkach A Veces wspólnie z Korasem i Los Sicarios oraz w Checkeando

Pod koniec 2007 roku Sokół wydał płytę z warszawskim raperem Pono pt. „Teraz pieniądz w cenie”. Album okazał się sporym sukcesem komercyjnym, a singiel „W Aucie” stał się hitem w stacjach muzycznych. Dokładnie rok po premierze „Teraz Pieniądz W Cenie” wyszedł ich drugi album pt. „Ty Przecież Wiesz Co”, który jest już na klasycznych bitach, a nie tak jak poprzedni album, na dość nowoczesnych.


WWO
Damy Radę

Informacje o produkcji Data wydania: 8 maj 2003 r.
Typ produkcji: winyl
Wytwórnia: Prosto
Strona A

01. Damy Radę
02. Chcesz Być Taki
03. Zostaw To
04. Krew Ziemi Sól
05. Powinnaś
06. Interesy

Strona B

01. Damy Radę (Instrumental)
02. Chcesz Być Taki (Instrumental)
03. Zostaw To (Instrumental)
04. Krew Ziemi Sól (Instrumental)
05. Damy Radę (Acapella)
06. Wierzę, Że... (Acapella)WWO

WWO to rapujący Jędker i Sokół oraz DJ Deszczu Strugi.
Trzy litery WWO to skrót od „W Witrynach Odbicia”, oraz „W Wyjątkowych Okolicznościach”.
Grupa wywodzi się z najliczniejszej Warszawskiej ekipy hip hopowej - ZIP Skład, skupiającej trzy zespoły: WWO, Zipera i Fundacja.
W latach 1996-99 ZIP Skład i różne jego projekty (jak WWO) nagrał kilkanaście utworów, z których część była nie publikowana, a część znalazła się na różnych albumach kompilacyjnych, a także gościnne zwrotki na płytach Molesty, Wzgórza Ya-Pa 3, DJ 600 Volt. W 1997 roku Sokół i Pono pierwszy raz występują publicznie na scenie, od razu dla 3,5 tysiąca osób jako support przed grupą RUN DMC. We wrześniu 1999 ZIP Skład wydał swój pierwszy album "Chleb powszedni”.
W 2000 roku WWO nagrywa pierwszy album "Masz i pomyśl".
Album odnosi sukces. Rozchodzi się w dużym nakładzie i staje się klasykiem gatunku.
Utwór singlowy "Jeszcze będzie czas" długo gościł na listach przebojów, oraz na ekranach MTV oraz Viva Polska, a Jędker i Sokół dostali jeszcze więcej propozycji współpracy.
W grudniu 2001 z powodu konfliktu z ówczesnym wydawcą i zerwania kontraktu grupa „W Witrynach Odbicia” przestała istnieć a zaczęła działalność grupa „W Wyjątkowych Okolicznościach”, co wynikało z kwestii prawnych.
W nowym składzie WWO pojawił się DJ Deszczu Strugi, jeden z najlepszych DJ w Polsce.
WWO w nowym składzie wydaje w 2002 drugi album "We własnej osobie", którego produkcją zajęła się czołówka polskich producentów - Waco, White House i Noon, oraz francuski duet producencki Reego i Doltz. Na tym albumie pojawiło się wielu ważnych gości, miedzy innymi francuski Soundkail, ZIP Skład, Hemp Gru, Mor W.A, oraz Peja. Po wielkim sukcesie drugiego krążka WWO ugruntowało swoją pozycję na polskim rynku hip hopowym i potwierdziło swoje miejsce w ścisłej czołówce.
Z materiałem z tego albumu grupa zagrała ponad 150 koncertów, a kilka utworów stało się niekwestionowanymi hitami.
W latach 2002 – 2004 takie utwory WWO jak "Damy rade", "Nie bój się zmiany na lepsze", "W Wyjątkowych Okolicznościach", "Sen", czy znajdujacy się na płycie White House Kodex 2 "Każdy ponad każdym" oraz pochodzący ze wspólnej EP-ki WWO i Vienio & Pele utwór "U Ciebie w mieście", nie spadały z pierwszych miejsc list przebojów miesiącami, miały najlepsze rotacje w TV, a klipy zgarniały nagrody. W 2005 roku WWO nagrywa wspólny utwór z legendarnym Michałem Urbaniakiem na jego projekt "Urbanator 3". Sokół, Jędker i Deszczu wspólnie bądź osobno mają imponującą listę osób z którymi nagrywali, są to obok najlepszych wykonawców i producentów polskich, ludzie z wielu krajów świata.
Pod koniec 2005 WWO uderza ponownie z podwójną siłą – jednego dnia wydaje dwa albumy na raz. Odzyskujac prawa do nazwy „W Witrynach Odbicia”, grupa firmuje jeden krążek właśnie tą, starą nazwą, a drugi „W Wyjątkowych Okolicznościach”.
Tak wiec w grudniu 2005 roku ukazały się dwa albumy: WWO "Życie na kredycie" (koncepcja Jędkera) oraz WWO "Witam was w rzeczywistości" (koncepcja Sokoła).
Wyjątkowość tych płyt zapewniają producenci, którzy dostarczyli bitów - są wśród nich The Horsemen z USA, Beathoavenz i Shuko z Niemiec, DJ Wich z Czech, Zoober Slimm ze Szwajcarii oraz plejada polskich producentów: White House, Emade, Kuba O., Korzeń, L.A.B.Z., Żusto, Uraz i inni. Oprócz Sokoła i Jędkera, rapują na płytach znakomici goście: Intouchable, Toma oraz Soundkail z Francji, Kontrafakt ze Słowacji, Orion z Czech, Black E-Starr z USA, a z Polski cały ZIP Skład, Firma, Hemp Gru, Proceder, Małolat, Juras, Mercedresu i inni. Albumy są osobne, a jednak połączone ze sobą - głównie za sprawą DJ-a Deszczu Strugi, ale też dzięki obecności Sokoła na płycie Jędkera i odwrotnie oraz przy pomocy projektu okładki, która spina dwie płyty w jedną całość.
Płyty sprzedają się bardzo dobrze, zaś zespół koncertuje w kraju i zagranicą, a single „Mogę wszystko”, „Minorum gentium” i "I tak to osiągnę" trafiły znowu na czołówki list i kilkumiesięczne rotacje w TV. W czerwcu 2006 ukazał się minialbum Molesty, WWO i OSTR'a "Rbk hip hop tour 2006", promujący wspólna trasę.

Fakty związane z WWO:
Dotychczas 6 singli WWO osiągnęło i utrzymywało czasami nawet przez 5 miesięcy pierwsze miejsca na listach przebojów.
WWO to jeden z najczęściej koncertujących zespołów polskich w latach 2000-2004.
Grupa grała liczne koncerty poza granicami Polski - Anglia, Czechy, Słowacja, Litwa, Niemcy, USA.
Cztery nagrody Magazynu Ślizg (Ślizgery) 2002 za album roku, klip roku, wykonawcę roku i DJ’a roku.
Nagroda Magazynu Hip-hop.pl za album roku 2002.
Nominacja do Fryderyków 2002 w kategorii najlepszy zespół Hip-hop.
Nagroda Yach Film Festiwal za klip „Sen”.
Brązowy Off za klip „Sen” na festiwalu Offensiva.
Nominacja do asów EMPIKu 2005 „Witam was w rzeczywistości” za najlepiej sprzedający się album hip hopowy roku.
Wykonawca roku 2005 w plebiscycie audycji WooDoo i Hip-hop.pl.
Srebrna Iglica na festiwalu Offensiva za klip WWO "Każdy ponad każdym".

Dyskografia
Witam was w rzeczywistości (2x vinyl)
Życie na kredycie (2x vinyl)
Witam was w rzeczywistości
Życie na kredycie
Nie bój się zmiany na lepsze
Moda
Damy rade
We własnej osobie
Moda
Masz i pomyślWWO
Witam was w rzeczywistości (2x vinyl)
LP
Data wydania: 15.11.2005

Najnowsza płyta

WWO
Witam was w rzeczywistości (2x vinyl)

LP
Data wydania: 15.11.2005


Podwójny winyl.
Album, na którym tematy, gości i bity organizował Sokół, a Deszczu zajął się wykończeniem całości dokładając niepowtarzalne dźwięki z gramofonów. Jędker oczywiście również obecny jest na tym krążku z idealnym wyczuciem tematu. Jako goście na płycie pojawiają się: Małolat, Juras, Koras, Proceder, Firma, Intouchable, Wilku, Pono, Bilon, Mercedresu, Kali, ZIP Skład oraz ks. Rafał Praski. W jednym kawałku śpiewa Iza Puk. Bity na ten album wyprodukowali: Uraz, Shuko, Beathoavenz, White House, Emade, Zoober Slimm, Korzeń i Sokół, The Horsemen, Kuba O.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło