Zakopower

3 teksty piosenek
Boso 8 komentarzy
Zakopower
Galop 1 komentarz
Zakopower
Zakopower - teksty piosenek
ZAKOPOWER to zespół, który z powodzeniem połączył muzykę podhalańską z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w maju 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu zostały dobrze przyjęte przez publiczność (ponad 20 tys. sprzedanych egzemplarzy) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych. Pierwszy singiel zespołu „Kiebyś ty“ zdobył Nagrodę Jury w Koncercie Premier na 42. Festiwalu Piosenki Opole 2005 oraz zwyciężył w festiwalu Top Trendy 2005. Zakopower był nominowany między innymi do MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2005 w kategorii „Najlepszy Polski Wykonawca“, nagrody YACH FILM 14 FESTIWALU POLSKICH WIDEOKLIPÓW w kategoriach „Najlepszy montaż“ oraz „Najlepsza plastyczna aranżacja przestrzeni“, a także został dostrzeżony przez AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ, która płycie „Music Hal“ przyznała nominacje do nagrody FRYDERYK 2005 aż w sześciu kategoriach. Zespół ma tysiące wiernych fanów i widownię, dzięki której w ubiegłym roku zagrał ponad 100 koncertów w całej Polsce. Pozycja Zakopower ugruntowuje się również na europejskiej scenie „World Music“. Zakopower zagrał na trzech bardzo prestiżowych europejskich festiwalach w OSTRAWIE, RUDOLSTAD oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL. Oprócz niezaprzeczalnego sukcesu zespołu na polskiej scenie muzycznej, udziału we wszystkich festiwalach telewizyjnych (Opole - TVP, Sopot -TVP, TopTrendy - Polsat, Sopot – TVN), jego lider Sebastian Karpiel Bułecka stał się jedną z polskich celebrities (liczne wywiady, sesje zdjęciowe, udział w telewizyjnych programach rozrywkowych takich jak „Szymon Majewski Show“, „Kuba Wojewódzki“, „Mój pierwszy raz“ itd). W styczniu bieżącego roku zespół rozpoczął wspólnie z Mateuszem Pospieszalskim pracę nad swoim drugim albumem, którego premiera przewidziana jest na maj 2007.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

brak wpisów na forum tego wykonawcy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Prześlij swoją opinię

Napisz do nas i podziel się swoimi uwagami lub sugestiami.
Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne.

wpisz wiadomość

podpis
adres e-mail

tylko jeśli chcesz otrzymać odpowiedź.

Wspomóż Wywrotę

Jeśli podoba ci się to, co robimy – wspomóż naszą działalność:
kwota:
Twoje wsparcie finansowe pozwoli nam na rozwój serwisu. Usługa realizowana jest przez serwis dotpay.pl obsługujący wszystkie popularne metody płatności.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło
współpraca