12 Stones - teksty piosenek
12 Stones został założony w 2000 w Mandeville, Luizjana na północnych przedmieściach Nowego Orleanu. Początkowo w skład zespołu wchodzili Paul McCoy (wokal), Kevin Dorr (gitara basowa), Eric Weaver (gitara) i Patrick Quave (perkusja), który został później zastąpiony przez Aarona Gainera.

Po wykonaniu nie więcej niż 12 występów na żywo, grupa nagrała demo i wyjechała do Nowego Jorku, gdzie wykonała kilka występów. Po drodze napotkali na kilka drobnych trudności. "Oto jesteśmy, nasze pierwsze godziny w Nowym Jorku" – wspomina McCoy – ”Kevin rzyga w łazience, a ja ścigam jakiegoś gościa, który ukradł mi portfel, dosłownie kilka godzin przed występem. To było szalone.” Następnie, grupa związała się z Wind-Up Records. Sytuacja polepszyła się zaraz kiedy 12 Stones podpisali umowę z Wind-up i zaczęli nagrywać z producentem Jayem Baumgardnerem (Papa Roach, Alien Ant Farm), który pomógł udoskonalić solówki gitarowe Erica Weaversa, przekonując go, że może się stać nowym wielkim gitarzystą. W połączeniu z dźwiękami wydobywanymi przez gitarę Dorra i perkusistę Aarona Gainera, oraz z charakterystycznymi tekstami McCoya, utwory 12 Stones wywołują prawdziwe emocje swoją mocą i siłą przebicia.

Debiutancki album 12 Stones został wydany w 2002 (wyprodukowany przez Jaya Baumgardnera). Zespół zyskał większą sławę, kiedy wokalista McCoy został zaproszony do wykonania utworu Evanescence "Bring Me to Life" wraz z Amy Lee. Piosenka została umieszczona w albumach Fallen zespołu Evanescence i w soundtracku do filmu Daredevil. McCoy powiedział: "Nasze utwory mówią o naprawde trudnych czasach, w których dorastałem, jako dziecko.” I dodaje "Naprawdę chciałem trafić w sedno, aby dzieci, które żyją w tych trudnych czasach były blisko związane z naszymi piosenkami, aby pomogły im one przejść przez ten czas. To nie znaczy, że musisz być zły, pisząc tak mocne utwory. My po prostu chcemy strumień negatywnej energii zmienić w pozytywną.”

W 2004, Kevin Dorr opuścił grupę i gitarzysta trasowy Greg Trammell stał się wkrótce oficjalnym członkiem zespołu.

Ich drugi album, Potter's Field ujrzał światło dzienne w 2004. Oba albumy były wspierane przez gitarzystów heavymetalowych. Clint Amereno i potem Aaron Hill byli zapraszani do gry podczas tras koncertowych. Po zakończeniu trasy grupa zadecydowała o zrobieniu przerwy od występów, aby spędzić więcej czasu ze swoimi rodzinami.

Trammell odszedł przed nagraniem następnego albumu, zostawiając zespół bez drugiego gitarzysty. Po ukończeniu CD, jeden z ich współpracowników, ex-gitarzysta Breaking Point Justin Rimer, zajął jego pozycję. Nowy skład został jeszcze uzupełniony przez dodanie DJ Stange, byłego gitarzysty basowego grupy Presence.

Trzeci album 12 Stones, Anthem for the Underdog, został wydany w 2007. Inspiracją do napisania utworów na album była katastrofa wywołana przez huragan Katrina w ich mieście rodzinnym.

Krótko po wydaniu krążka, Stange odszedł i został zastąpiony przez Shawna Wade'a, który przyszedł z zespołu Silence Is Broken.

12 Stones w listopadzie 2009 nagrali nowy album, który jeszcze nie został wydany. 20 lipca zostanie wydane ich EP: "The Only Easy Day Was Yesterday".

Singiel "We are One" został wykorzystany w WWE jako entrance theme frakcji Nexus

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło