A Fine Frenzy jest projektem muzycznym 25 letniej Alison Sudol.

Alison Sudol (ur. 23 grudnia 1984 roku w Seattle, US) jest amerykańską piosenkarką alternatywną, autorką piosenek oraz pianistką. Jej pierwszy album One Cell In The Sea, wydany 17 lipca 2007 w Stanach Zjednoczonych, zadebiutował na oficjalnej liście Billboard na miejscu 158, by wkrótce awansować na miejsce 91.Jej album został dobrze przyjęty w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce i Francji oraz w wielu innych krajach. Jej muzyka była prezentowana w telewizji, a jej album wykorzystany do filmu Sleepwalking. W jej piosenkach, poetyckiej muzyce i tekstach słychać wiele emocji.

Biografia
Wczesne dzieciństwo

Urodzona w Seattle, Washington, mała Sudol i jej mama przeprowadziły się do Los Angeles po tym, jak jej ojciec rozwiódł się z jej mamą, gdy Alison miała 5 lat. Dorastała słuchając muzyki różnych stylów, szczególnie takich artystów jak Aretha Franklin, Ella Fitzgerald. Lubiła swing. Ukończyła szkołę w wieku 16 lat. Alison stroniła od alkoholu, papierosów i innych rzeczy tego typu. Była spokojną osobą. Po skończeniu szkoły udała się do college'u, gdzie próbowała odnaleźć swój ulubiony styl w muzyce, to, co chce z nią robić. Gdy miała 18 lat, ciągle zajmowała się muzyką i wcale nie chciała przestać tego robić. Zaczęła śpiewać i pisać w jej pierwszym zespole, Monro. Kolejną pasją Sudol była literatura, szczególnie C.S.Lewis, E.B. White, Lewis Caroll, Anthony Trollope i Charles Dickens. Jej artystyczne imię A Fine Frenzy zaczerpnęła z utworu William Shakespeare A Midsummer Night's Dream. Młoda Alison wciąż uczyła się grać na pianinie, a całą swą kreatywną energię wkładała w pisanie piosenek.
Muzyczna kariera

W marcu 2007 roku, Sudol pojawiła się na konferencji South by Southwest. Niedługo potem jej debiutancki album, One Cell in the Sea, zdobył przychulne opinie krytyków. Jej pierwszy singiel Almost Lover, znalazł się na 25 miejscu na liście Billboard's Hot Adult Contemporary Tracks. Następnie występowała na trasie koncertowej wraz z Rufusem Wainwrightem. W marcu i kwietniu 2008 roku Alison sama pojechała w trasę do Anglii i Kanady, i w kwietniu znalazła się też we Francji, Belgii, Niemczech i Szwajcarii. We wrześniu, jako gwiazda, wystąpiła w New Pop Festival, organizowanym przez Niemcy. Wróciła do Niemiec, Austrii i Szwajcarii w listopadzie. Jej kolejna piosenka You Picked Me pojawiła się w iTunes i VH1. Jej album sprzedał się w liczbie 300 tysięcy w 2008 roku W Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Polsce. W innych krajach jej album mieścił się w najlepszej 30 z pierwszym utworem Almost Lover, w Niemczech na miejscu 8, a w Austrii na 5. Alison pracuje już nad nowym albumem. Prywatnie Alison ma dobrą reputację, jest przyjacielska i dostępna dla swoich przyjaciół. Regularnie rozmawia z fanami po jej występach.
Występy w telewizji

6 lutego 2008 roku Alison przedstawiła Come On, Come Out w The Late Show with David Letterman. Następnie 23 lutego zaśpiewała Almost Lover i Come On, Come Out w Saturday Early Show. Zagrała gościnnie w 4 sezonie CSI: New York, grając Novę Kent. Jej piosenki Whisper i Hope For Hopeless były wykorzystane w serialu Dr. House.

Dyskografia
Albumy

* One Cell In The Sea 2007
* Bomb in a Birdcage 2009

Single

* "Almost Lover" (2007)
* "Rangers" (2007)
* "Come On, Come Out" (2008)

Covery

* "I Will Follow You Into the Dark" - Death Cab For Cutie
* "Across the Universe" - The Beatles
* "Seven Nation Army" - The White Stripes

Inne

* "From Whence You Came"
* "What I Wouldn't Do"
* "Fever"
* "Let it Snow"

Jej muzykę wykorzystano w wielu programach telewizyjnych i serialach, m. in. "One Tree Hill", "Big Shots", "MTV's The Hills", "House M.D.", oraz "CSI: New York". Więcej informacji, zdjęcia, dziennik Alison, oraz teksty utworów można znaleźć na oficjalnej stronie A Fine Frenzy - www.afinefrenzy.com.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło