Acceptance powstało z odłamu dwóch innych kapel, na przełomie 1998 i 1999 roku w Seattle w stanie Waszyngton. W roku 2006 zespół składał się z następujących osób: wokalista Jason Vena, gitarzyści Christian McAlhaney i Kaylan Cloyd, Ryan Zwiefelhofer (bas), Nick Radovanovic (perkusja), Kyle Flynn (keyboard). Acceptance grało alternatywnego rocka.

Początkowo kapela grała dla jednego z kalifornijskich klubów nocnych. Zainteresowanie zespołem wzrosło pod koniec 1999 roku gdy zagrali oni na festiwalu Some Music For California Summer, wtedy to właśnie wyłapał ich producent i kompozytor Tim Blake Jr. i zaproponował wspólną pracę w studiu wytwórni Rocketstar. Jako że kandydatów na ich miejsce znalazło by się jeszcze kilku zespół podpisał kontrakt i rozpoczą nagrywanie swojego debiutanckiego krążka. Materiał nie pochłoną zbyt wiele czasu gdyż zespół wziął tylko pod obróbkę to co stworzył już wcześniej. Lost for Words wydane w 2000 roku potraktowane było jako "reklamowe" EP kapeli. W 2003 roku zostane wydało drugie EP - Black Lines to Battlefields. W kwietniu 2005 roku ukazał się pierwszy prawdziwy album kapeli - Phantoms.

Latem roku 2006 zespół rozpadł się za sprawą wokalisty Jason'a Vena'y, który postanowił wieść "normalne życie zwykłego człowieka".

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło