Adam Mitchel Lambert (ur. 29 stycznia 1982 w Indianapolis) – amerykański piosenkarz, autor tekstów piosenek, aktor z San Diego. W maju 2009 roku zdobył drugie miejsce w ósmej edycji American Idol.
23 listopada 2009 roku wydał swój debiutancki album For Your Entertainment. Płyta zadebiutowała na 3. miejscu listy Billboard 200. Album sprzedał się w nakładzie ponad 1 000 000 egzemplarzy na całym świecie.

Urodził się w Indianapolis w stanie Indiana jako syn projektantki wnętrz Leili oraz pracownika Novatel Wireless Ebera Lamberta[2]. Ma młodszego brata, Neila. Wychował się w rodzinie żydowskiej. Krótko po jego narodzinach rodzina przeprowadziła się do San Diego, gdzie dorastał na ranczo Peñasquitos. Uczęszczał do Deer Canyon Elementary School, Mesa Verde Middle School, gdzie był zwycięzcą konkursu "Airband" (za Thriller Michaela Jacksona) oraz Mount Carmel High School (MCHS), w której należał do koła teatralnego, chóru, a także występował w szkolnym jazzowym zespole "MC Jazz".

Pierwszy raz pojawił się na scenie gdy miał dziesięć lat. Grał Linusa w szkolnym przedstawieniu teatralnym You're a Good Man, Charlie Brown. Gdy miał 19 lat opuścił USA, aby przez dziesięć miesięcy podróżować z Anita Mann Productions. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych występował w komicznej operze w Orange County CA. Zagrał Joshuę, obok Vala Kilmera, w musicalu The Ten Commandments: The Musical. Lambert był jedynym aktorem, który dostał pozytywne recenzje. Oprócz aktorstwa był wokalistą zespołu "The Citizen Vein" z Stevenem Sidelnykiem, Tommym Victorem i Monte Pittmanem. W tym czasie był również dublerem Fiyera na Broadwayu oraz grał w musicalu Wicked w Los Angeles. Od 2004 roku regularnie występował na Upright Cabaret and the Zodiac Show współorganizowanym przez członkinię zespołu Pussycat Dolls Carmit Bachar.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło