Agnieszka Chylińska - teksty piosenek
Agnieszka Chylińska (ur. 23 maja 1976 w Gdańsku) – polska wokalistka i felietonistka.
19 marca 1994 r. zdobyła III nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim. Udział w tym konkursie okazał się ważny, dzięki niemu poznała swój pierwszy zespół – Second face. Po wielu koncertach i prestiżowych wyróżnieniach pojawiły się pierwsze poważniejsze propozycje. Zbigniew Kraszewski zaproponował jej śpiewanie w TSA Evolution, na co się nie zgodziła. Po roku przyjęła jego zaproszenie do rozmów nt. śpiewania w zespole Skawalker, solowym projekcie Grzegorza Skawińskiego. Nazwę zespołu przemianowano na O.N.A., a w 1995 r. nagrali debiutancką płytę Modlishka. Wokalistka była wiele razy nagradzana i nominowana do najróżniejszych nagród jako najlepsza wokalistka i autorka tekstów. Były to Fryderyki, PlayBoxy, konkursy organizowane przez pisma muzyczne. W styczniu 2002 r. Agnieszka Chylińska została nagrodzona Paszportem Polityki za drapieżny głos, który jest najlepszym instrumentem zespołu O.N.A., za teksty piosenek i niebywałą energię na scenie. W 2003 r. zespół O.N.A. rozwiązał się z powodu „rozbieżności artystycznych”. Wówczas Agnieszka Chylińska założyła własny zespół, sygnowany własnym nazwiskiem – Chylińska. 19 marca 2004 grupa wydała swoja pierwszą płytę Winna. Płyta sprzedana w ilości 33 tys. egzemplarzy. 10 września 2007 w warszawskim Teatrze Roma został nagrany koncert MTV Unplugged zespołu Hey, gdzie Agnieszka wraz z Kasią Nosowską wykonała piosenkę PJ HarveyAngelene”. W roku 2008 Agnieszka wspólnie z Małgorzatą Foremniak i Kubą Wojewódzkim zasiadła w jury bijącego rekordy popularności programu "Mam Talent!" emitowanym przez telewizję TVN.
Premiera pierwszego singla zatytułowanego Nie mogę Cię zapomnieć z płyty Modern Rocking miała miejsce 1 października 2009 na antenie RMF FM.

Nowa płyta Agnieszki Chylińskiej już po niespełna tygodniu od dnia premiery trafiła na pierwsze miejsce listy OLIS. "Modern Rocking" jest więc najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce. Krążek już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status Złotej Płyty

Dyskografia:

Albumy
* Modern Rocking (2009)

Single
* Nie mogę Cię zapomnieć (2009)
* Zima (2010).
* Wybaczam Ci (2010).

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło