Alesha Anjanette Dixon (urodzona 7 października 1978r.) jest angielską wokalistką, MC, autorką tekstów, modelką i osobowością telewizyjną.

Dixon przyszła na świat w Welwyn Garden City, w Anglii, jako jedno z siedmiorga dzieci urodzonych przez angielską matkę i ojca Jamajczyka. Ma pięciu braci przyrodnich i jedną siostrę przyrodnią. Kształciła się w Monks Walk School, Welwyn Garden City, Hertfordshire, i planowała zostać nauczycielem wychowania fizycznego po ukończeniu wyższych studiów.

Sławę zdobyła występując w żeńskim trio Mis-Teeq. W 2006 roku wydała w Japonii swój debiutancki album "Fired Up". Po zwycięstwie w programie "Strictly Come Dancing" (odpowiednik polskiego "Tańca z gwiazdami") rozpoczęła prace nad drugim albumem. Został on zatytułowany "The Alesha Show" i ukazał się w listopadzie 2008 roku na Wyspach Brytyjskich i na początku 2009 roku w pozostałej części Europy. W Wielkiej Brytanii dotarł do 12. miejsca listy przebojów i pokrył się złotem.

Dyskografia:
2006: Fired Up (wydane tylko w Japonii)
2008: The Alesha Show
2010: The Entertainer

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło