Alians - polski zespół punkowy, powstały w 1990 roku w Pile.

Alians wykonuje oryginalną mieszankę muzyki punk, hardcore, folk, reggae i ska, która zyskała miano "pilskiego brzmienia" (inaczej punky reggae). W instrumentarium Aliansu występuje nietypowy na scenie punk instrument - akordeon.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ALIANS – POGŁOSKI O NASZEJ ŚMIERCI WYDAJĄ SIĘ BYĆ MOCNO PRZESADZONE...

„EGZYSTENCJALNA RZEŹNIA” czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Alians, ale boicie się zapytać...

Uwaga!
„Czy Alians gra jeszcze?” / „Gracie teraz jakieś koncerty?” / „Co się z wami dzieje?” / „Ta wasza płyta to się ukaże wreszcie???”
- to najgłupsze pytania na świecie.

Bo tak to jest w życiu – prawda jest niewidoczna dla oczu a rzeczy na pozór oczywiste, okazują się zmyśloną przez bandę trolli fikcją. W skrócie: Jesień 2005 – skład kapeli unormował się w najlepszej dotychczasowej postaci. Mamy radochę z grania jak nigdy wcześniej; Grudzień 2005 – nagrywamy singla „Nielegalni” . Gramy kilka najlepszych koncertów w historii kapeli; Marzec 2006 – Paweł Czaja, perkusista zespołu, przewraca się na prostym chodniku i łamie nogę w kilku miejscach. Odwołujemy sporą liczbę koncertów, a niektóre gramy w dziwacznych składach nie chcąc przysparzać kłopotów organizatorom. Rezultaty są różne, często opłakane. Maj 2006 – diagnoza lekarska mówi, że Pawełek o graniu może raczej zapomnieć; Lipiec 2006 – perkusisty odpowiadającego naszym oczekiwaniom muzycznym i towarzyskim nie ma w promieniu 200 km, sytuację ratuje Korabol (akordeonista) przesiadając się na bębny. Gramy kilka zaskakująco dobrych koncertów; Jesień 2006 – Lekarze się mylili. Paweł wraca do zdrowia, a my wraz z nim masakrujemy kilka klubów w Polsce i za granicą, występujemy także na kilku największych festiwalach; Niestety, wskutek wypadku zmienia się sytuacja życiowa Pawła, a przy okazji kilku innych muzyków zespołu. Paweł w rezultacie wyjeżdżą na stale do Włoch nadal pozostając naszym bratem i kumplem z kapeli. Czy tracimy czas? Nie, bo:

Przez 3.5 roku, mimo całego świata sypiącego się nam na głowy, nagrywamy płytę – „EGZYSTENCJALNA RZEŹNIA”. Robimy to wolno, ale z satysfakcją, jak nigdy dotąd. Musimy mieć zaciśnięte zęby, bo walczymy z rzeczywistością, ale mamy czas na przemyślenia każdego dźwięku. W międzyczasie ustala się ostatecznie nowy skład kapeli – nowe postacie to Mirek Chojnacki, perkusista znany choćby z Jafia Namuel oraz Magda Czerwińska grająca na klawiszach. Znów gramy koncerty, po którym śmieją się nam gęby.

LADIES AND GENTELMEN! UWAGA!

“EGZYSTENCJALNA RZEŹNIA” jest już na linii horyzontu! Płyta ukaże się w najbliższym czasie, ale już teraz o informacje możecie dopytywać się w firmie Jimmy Jazz Rec. http://www.jimmyjazz.pl/ Wszystko, z czym ALIANS możecie skojarzyć – dynamika jednych i melodyjność innych numerów, jamajszczyzna i karaiby, polska nostalgia i sporo hałasu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Dyskografia
Sami wobec siebie (1990)
Mega Yoga (1991)
Gavroche (1994)
Cała anarchia mieści się w uliczniku (1996)
W samo południe (1998)
Równe prawa (2000)
Pełnia (2003)
Nielegalni (2007)

Aktualny skład
Rafał "Kazi" Kasprzak - gitara, śpiew
Tomasz "Korabol" Kułak - akordeon
Mirosław Chojnacki - perkusja
Jacek "Global" Pióro - gitara basowa
Magdalena Czerwińska - klawisze
Rafał "Czajnik" Czajkowski - gitara
Marcin "Gwizdek" Gwizdun - puzon
Tomasz "Guma" Kumiega - saksofon


Byli członkowie
Michał "Dósiołek" Thiede - gitara basowa, melodika, wokal
Darek "Q" Kułak - perkusja
Bartłomiej "Szkodnik" Klink - trąbka
Sebastian "Anem" Czajkowski - gitara
Paweł Czaja - perkusja
(źródło - Wikipedia)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło