Alicja Janosz - teksty piosenek
Urodziła się w 1985 roku w spokojnej Pszczynie, w dorosłość wchodziła w pędzącej, owładniętej showbiznesem Warszawie, obecnie mieszka we Wrocławiu – mieście spotkań. Alicja śpiewała od dziecka, a emisji głosu uczyła się pod okiem najlepszych specjalistów. Obecnie sama prowadzi czasami warsztaty dla dzieci i młodzieży. Jej nieprzeciętne umiejętności wokalne zachwycały i nadal zachwycają. Alicja to filigranowa, dziewczęca i urocza wokalistka, obdarzona wyjątkowo pięknym i silnym głosem.

Kiedy skończyła 14 lat, zauważył ją Janusz Józefowicz i zaproponował występy w musicalu „Piotruś Pan” w warszawskim Teatrze Roma. Rok później wzięła udział w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. W odcinku, którego gwiazdą była Kayah, zwyciężyła, brawurowo wykonując utwór „Prawy do lewego”. Ważnym wydarzeniem w życiu, 17-letniej wówczas Alicji, była niewątpliwie wygrana w popularnym programie telewizyjnym „Idol” w 2002 roku.

Zwycięstwo w pierwszym tego typu programie emitowanym na antenie Polsatu oraz wydanie pierwszej płyty wiązały się z ogromną presją i szumem medialnym jaki rozpętał się wokół jego zwyciężczyni. Wkrótce po tym, Alicja na kilka lat zniknęła z polskiej sceny muzycznej. Skończyła studia, zamieszkała we Wrocławiu, gdzie m.in. związała się z odnoszącym niezwykłe sukcesy, bluesowym zespołem Hoodoo Band.

Przygotowywany obecnie przez Alicję album – co prawda drugi w dorobku, ale pierwszy w dorosłym życiu, wokalistka uważa za swój prawdziwy artystyczny debiut. Przez ostatnie lata dojrzewała muzycznie, poznawała kolejne gatunki, czerpała inspiracje, a także korzystała z doświadczenia muzycznego zespołów Indios Bravos i Hoodoo Band, z którymi występowała. Na jej najnowszej solowej płycie znajdzie się 13 utworów, których teksty w języku polskim i angielskim wyszły spod pióra artystki, także autorki lub współautorki wszystkich kompozycji. Klimat albumu nie jest jednorodny, ale dominuje stylistyka soulowa oraz brzmienia jazzu i bluesa. Krążek ten wydany zostanie jesienią 2011 roku, ale już w czerwcu ukaże się singiel pod tytułem „Jest Jak Jest”, będący jego zwiastunem.

Pierwsze koncerty z nowym materiałem, podczas których Alicji towarzyszyć będzie zespół wyśmienitych muzyków, planowane są na październik. W podstawowym składzie znajdzie się perkusista, basista, gitarzysta i pianista, ale na niektóre występy artystka zaprosi także m.in. kwartet smyczkowy oraz sekcję dętą. W repertuarze koncertowym, poza oczywiście materiałem z nowej płyty, znajdą się również covery doskonałych, soulowych utworów Ala Greena czy Steviego Wondera oraz innych mistrzów gatunku, których twórczość dla Alicji pozostaje ważną inspiracją.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło