20 lat Wywroty
Amy Diamond - teksty piosenek
Amy Diamond - szwedzka 18-letnia wokalistka, będąca pół-szwedką, pół-angielką. Od najmłodszych lat bardzo związana ze śpiewaniem. Występowała w siedmiu konkursach piosenki, z czego sześć wygrała , a w jednym zajęła drugie miejsce. Wydała trzy płyty: debiutancką "This is me now", "Still me, still now" i "Music in Motion". Z pierwszej płyty pochodzą jej dwa największe przeboje "What's in it for me" i "Welcome to the city".

Jest córką Szwedki (Christabeth) i Anglika (Lee), przez pierwsze pięć lat życia mieszkała w Wielkiej Brytanii. Obecnie mieszka w Jönköping w Szwecji. Mówi płynnie po angielsku i szwedzku. Jej rodzeństwo to trzy siostry: Holly, Lisa, Daniella, a także (od 6 kwietnia 2009) brat Charlie.

W roku 2000, w wieku ośmiu lat, Amy wystąpiła w szwedzkim programie "Småstjärnorna" ("Młode Gwiazdy") oraz dodatkowo w ośmiu innych konkursach, z których wygrała siedem. Jurorem sędziującym podczas jednego z programów był pracownik firmy fonograficznej, który zaproponował Amy nagranie singla. Wkrótce w radiach zaczęła się pojawiać piosenka What's in it for me (Co ja z tego mam). Niedługo po tym Amy wydała drugą piosenkę i drugi singel, noszący nazwę Welcome to the city (Witamy w mieście!). Latem 2005 Amy Diamond podpisała kontrakt z Warner Music i tym sposobem wydała swoją pierwszą płytę noszącą nazwę This is me now (To ja, teraz). Płyta odniosła spory sukces. W 2005 roku wystąpiła na koncercie "Hity na czasie" organizowanym przez Radio Eska.

10 maja 2006 roku Amy wydała singel Don't cry your heart out (Nie płacz, twe serce odchodzi), a 24 maja swoją drugą płytę Still me still now (Jeszcze ja, jeszcze teraz), która odniosła jeszcze większy sukces niż pierwsza. 23 sierpnia 2006 Amy wydała kolejny singel Big Guns (Duże pistolety), a 25 października 2006 kolejny – It Can Only Get Better (To może jedynie stać się lepsze).

W 2006 roku odrzuciła propozycję wystąpienia w Polsce na koncercie Sopot Festiwal 2006 z piosenką Welcome To The City.

Pierwszy singel z jej trzeciej płyty, nazywa się Is it love? (Czy to miłość?),. Oficjalnie wyszedł 26 września. Płyta, o tytule Music in motion (Muzyka w ruchu) wyszła 21 listopada. W 2008 roku z utworem Thank You (Dziękuję) wystartowała w Melodifestivalen, szwedzkich preselekcjach do 53. Konkursu Piosenki Eurowizji w Belgradzie. Ponownie w 2009 roku wystartowała z piosenką "It's my life" (To moje życie). Dostała "Drugą Szansę" i wystąpiła 7 marca w Norrkoping, rodzinnym mieście.

W 2008 roku Amy wydała nową płytę pt. En helt ny jul. Płyta została oficjalnie wydana 19 listopada. Znajdują się na niej kolędy w języku szwedzkim. Płytę wydała wytwórnia Bonnier Music i jest ona niedostępna w Polsce.

W 2009 roku Amy zaczęła pracę na nowym albumem z całkiem nowymi, popowymi piosenkami. Album różni się od czterech pozostałych, można na nim znaleźć spokojne i wolne ballady takie jak Deserve Better czy Heartbeats, usypiające Bittersweet lub dodające energii Brand New Day. Płyta zawiera 15 utworów. Ponadto na krążku znajduje się specjalny "klucz", który po uruchomieniu na komputerze pozwala wejść do specjalnej sekcji VIP na jej oficjalnej stronie. Pierwszym singlem z albumu 'Swings and Roundabouts' była piosenka Up!, a następnym, jeszcze niewydanym zostane Brand New Day.

Amy była gościem specjalnym na trasie Diggiloo w 2009 roku. Występowała z trzema piosenkami. W jej repertuarze znajdowała się legendarna piosenka Edith Piaf Je ne regrette rien, po której wykonaniu Amy dostawała stojące owacje od publiczności.

26 grudnia odbędzie się premiera musicalu Alicja w Krainie Czarów, w którym Amy dostała główną rolę. Przedstawienia będą odbywać się od końca grudnia do końca lutego w teatrze Maxim w Sztokholmie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Amy_Diamond

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło