Anberlin - amerykański zespół rockowy założony w Winter Haven, Floryda, w 2002. Od początku 2007 w skład zespołu wchodzą: wokalista i lider Stephen Christian, gitarzysta basowy Deon Rexroat, Joseph Milligan (gitara), Nathan Young (perkusja) i Christian McAlhaney (gitara rytmiczna).

Członkowie zespołu pod koniec lat 90. założyli grupę SaGoh 24/7, w ramach której wydali dwa albumy studyjne. Anberlin został utworzony w 2002; w ciągu roku muzycy podpisali kontrakt z wytwórnią Tooth & Nail Records i wydali debiutancki album Blueprints for the Black Market. W 2005 wydany został drugi album formacji, Never Take Friendship Personal, który sprzedał się w nakładzie ponad 150 000 egzemplarzy.

Zespół koncertuje przez cały rok, ustalając daty występów za pośrednictwem serwisu MySpace (grupa daje średnio ok. 200 koncertów rocznie). Trzecie oficjalne wydawnictwo grupy, Cities, uplasowało się na 19. miejscu listy Billboard 200 sprzedając się w nakładzie 34 000 kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży.

Po wydaniu trzech albumów studyjnych i trwaniu przy Tooth & Nail Records, w sierpniu 2007 Anberlin podpisał kontrakt z wytwórnią Universal Republic Records. W 2008 wydany został debiutancki album za pośrednictwem Universal, New Surrender. Album został sklasyfikowany na 13. miejscu listy Billboard 200, zaś pierwszy singel z albumu, "Feel Good Drag", osiągnął 1. miejsce listy Alternative Songs, po 29 tygodniach bytowania na liście. Szacuje się, że do wydania czwartego albumu studyjnego nagrania Anberlin sprzedały się w nakładzie ponad 400 000 egzemplarzy.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło