Znany i lubiany aktor obdarzony wielkim talentem komediowym. Wykształcenie zdobył w krakowskiej PWST, którą ukończył w 1974 roku. Występuje na scenie Teatru im. Słowackiego w Krakowie.

Jest laureatem wielu nagród, min.: Grand Prix Toruń '86, główne nagrody w Szczecinie 1987, 1988, nagrody w Kaliszu 1988, 1990. Jest zarówno dobrym aktorem teatralmym jak i filmowym, występował w Teatrze Telewizji.

Obecnie jest odtwórcą roli Ferdynanda w prześmiesznym sitcomie "Świat według Kiepskich".

W 2010 w sklepach muzycznych ukazała się płyta Andrzeja Grabowskiego „Mam prawo... czasami... banalnie”. Przygoda tego wszechstronnie utalentowanego aktora z piosenką rozpoczęła się już wcześniej, jednakże dopiero teraz artysta zdecydował się na wydanie solowego krążka, na którym zamieścił ciekawe kompozycje autorstwa Marcina Lamcha, Krzysztofa Niedźwieckiego i Przemka Pacana do słów m.in. Jana Nowickiego, Andrzeja Poniedzielskiego czy Krzysztofa Nowaka. Na płycie znalazły się również dwie piosenki z tekstami Jana Wołka. (źródło: janwolek.com)


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło