Anita Lipnicka

54 teksty piosenek
Anita Lipnicka - teksty piosenek
Anita Lipnicka (ur. 13 czerwca 1975 w Piotrkowie Trybunalskim) – polska piosenkarka, autorka tekstów oraz modelka.

Początkowo związana była z grupą Varius Manx, z którą nagrała dwie płyty: Emu i Elf. Oba albumy okazały się wielkim sukcesem komercyjnym. W 1996 roku opuściła grupę i z powodzeniem kontynuowała karierę solową (wydała trzy solowe albumy) pod okiem nowego managera Wiktora Kubiaka. Od 2003 roku nagrywa muzykę wraz z Johnem Porterem.

Łącznie wszystkie jej płyty sprzedały się w ponad 2-milionowym nakładzie. Stawia to Anitę Lipnicką w czołówce najpopularniejszych artystów w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

23 lutego 2006 roku na świat przyszła córka Anity Lipnickiej i Johna Portera – Pola.

22 lutego 2008 roku Anita Lipnicka i John Porter wydali trzecią i zarazem ostatnią wspólną płytę zatytułowaną "Goodbye". Płyta tym razem nagrywana była w Polsce razem z muzykami towarzyszącymi duetowi na koncertach. Producentem płyty ponownie został Chris Eckman. Płytę promowały single "Old Time Radio" oraz "Lonesome Traveller". Płyta uzyskała status złotej płyty.

W listopadzie 2008 roku ukazała się solowa płyta Chrisa Eckmana, lidera The Walkabouts, zatytułowana Last Side of the Mountain, na której gościnnie w utworze "Who Will Light Your Path?" zaśpiewała Anita.

Obecnie Anita kończy pracę nad solową płytą, która będzie nosić tytuł Hard Land of Wonder. Płyta była nagrywana w Londynie i utrzymana jest w akustycznej stylistyce. Premierę płyty zaplanowano na 13 listopada 2009 roku.

Anita jest siostrą Arkadiusza Lipnickiego, artysty Grupy Rafała Kmity.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło