20 lat Wywroty
Anna Maria Jopek - teksty piosenek
Strona oficjalna: www.anna-maria-jopek.com/pl
Fanpage na Facebooku: http://www.facebook.com/amjopek

Anna Maria Jopek to nadzwyczajna muzyczna osobowość. Jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów. Współpracowała i występowała z wybitnymi postaciami polskiej sceny - Jeremim Przyborą, Tomaszem Stańko, Markiem Grechutą, Januszem Olejniczakiem, Kayah, Grzegorzem Turnauem, Stasiem Soyką, zespołem Perfect i Sweet Noise, z Leszkiem Możdżerem, Urszulą Dudziak, Krzysztofem Herdzinem, Maćkiem Maleńczukiem, Mateuszem Pospieszalskim... i sceny zagranicznej - Patem Methenym, Bobbym McFerrinem, Chrisem Botti, Tordem Gustavsenem, Dhaferem Youssefem, Richardem Boną, Mino Cinelu, Christianem McBridem, Manu Katche, Oscarem Castro Nevesem, Branfordem Marsalisem, Makoto Ozone... Śpiewała na najlepszych scenach świata. Hollywood Bowl w Los Angeles, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Queen Elizabeth Hall w Londynie, Opera w Tel Awiwie, Blue Note w Tokio, i najbardziej zdumiewających: na barze w Hard Rock Café na Bali i w domu schadzek w Surabai. W Niemczech w 20 miastach, 100 miastach w Hiszpanii, w całej Turcji.

AMJ zadebiutowała w 1996 roku, występem na Jazz Jamboree (recital "Po polsku"). Rok później reprezentowała Polskę w Konkursie Eurowizji, w Dublinie. Swojej publiczności zaproponowała szereg autorskich albumów i kilka szczególnych wydawnictw: Ale jestem, Szeptem, Jasnosłyszenie, Dzisiaj Z Betleyem, Bosa, Barefoot, Farat, Secret, Nienasycenie, Upojenie, Niebo, Id, Jo&Co, Dwa serduszka, cztery oczy. Wszystkie płyty pokryły się złotem, wiele platyną.

W październiku 2011 roku ukazały się jej trzy najnowsze albumy - Haiku, Polanna i Sobremesa.

Prywatnie Ania jest żoną Marcina Kydryńskiego, mamą Frania i Stasia.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło