Anouk - teksty piosenek
Anouk Stotijn-Teeuwe (urodzona 8. kwietnia 1975) to multi-platynowa i wielokrotnie nagradzana holenderska piosenkarka i autorka tekstów.
Początkowo śpiewała na weselach i imprezach z kapelą Shotgun Wedding. Potem poznała Barry’ego Hay’a z Golden Earring, który był przyjacielem jej byłego męża Edwina Jansena. Hay spostrzegł talent Anouk i napisał jej kilka piosenek. Jedna z nich to Mood Indigo, napisana przy współpracy George’a Kooymans’a.
Po tym, jak poznała Barta van Veena, który z nią współtworzył, napisała kilka piosenek. We wrześniu 1997 wydała swój drugi singiel Nobody’s Wife, który okupował pierwsze miejsce list przebojów kilka tygodni z rzędu. Jej debiutancki album, Together Alone, również okazał się olbrzymim sukcesem.
W 1998 Anouk wygrała dwie nagrody holenderskiej stacji muzycznej TMF (The Music Factory) oraz nagrodę Edisona. W lecie uczestniczyła w kilku festiwalach, w tym dwóch pokaźnych: Pinkpop i Parkpop.
Jej drugi album, Urban Solitude, wydano w listopadzie 1999 i zawierał singiel R U Kiddin’ Me.
Następnie Anouk udała się do USA by negocjować kontrakt płytowy, ale wróciła do Holandii bez niego. Wypuściła kolejny singiel Don’t i rozpoczęła trasę po Niderlandach w lutym 2001.
W marcu 2001 wydała trzeci album, Lost Track, zawierający B-side’y i akustyczne wersje starszych piosenek, oraz duety z Sarah Bettens i The Anonymous Mis.
Dostała nagrodę Popprijs w 2001 i Golden Harp w 2003.
W listopadzie 2002 album Graduated Fool trafił na rynek. To najbardziej rockowa z jej dotychczasowych płyt. Jej premierze towarzyszyła trasa koncertowa.
Jej nowsza płyta nosi tytuł Hotel New York (2004) i pochodzą z niej cztery single: Girl, Lost, Jerusalem, oraz One Word.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło