Anthony Hamilton urodził się w Charlotte w Północnej Karolinie. Zaczynał śpiewać w wieku 10 lat w kościelnym chórze i jako nastolatek występował w przeróżnych klubach nocnych i na konkursach talentów. Mając nadzieję na zaistnienie w showbiznesie Hamilton przeniósł się do Nowego Jorku i tam w 1993 roku podpisał kontrakt z Uptown Records - wytwórnią takich gwiazd jak Mary J Blige czy Jodeci. Pierwsza płyta Hamilton'a miała się ukazać przed 1995 rokiem. W międzyczasie wytwórnia zbankrutowała.
Wówczas przyszedł kontrakt z MCA w rezultacie którego Anthony nagrał w 1996 roku swój pierwszy, doskonale przyjęty przez krytykę ale niedostrzeżony przez szerszą publiczność album 'XTC'. Krótko po tym spotkała go kolejna zmiana labelu. Ostatecznie trafił do wytwórni Soulife. Tamże napisał utwory dla takich artystów jak Donell Jones czy Sunshine Anderson. W 2000 roku przyjął zaproszenie D'Angelo na jego trasę koncertową 'Voodoo Tour' i jako wokalista w chórkach objechał z nim cały świat. Po powrocie do domu zastał kolejną ze swoich wytwórni w ruinie. Hamilton odłożył materiał który szykował na druga płytę na bok i przez następne dwa lata sprzedawał napisane przez siebie piosenki i śpiewał w chórkach u takich artystów jak 2Pac i Eve. W 2002 nastąpił jednak długo oczekiwany zwrot akcji i po nagraniu utworu z Nappy Roots 'Po' Folks' na Hamiltona nagle zwrócono zasłużoną uwagę. Utwór otrzymał nominację Grammy w kategorii 'Best Rap/Song Collaboration' w 2003 roku. Anthony również wystąpił na tym wręczeniu nagród dzięki czemu poznał Jermaine Dupri, który szybko namówił Hamiltona do podpisania kontraktu z jego wytwórnią So So Def. W roku 2003 wydał swój drugi album zatytułowany 'Comin From Where I'm From', który przyniósł mu zasłużone uznanie a w 2005 odkurzył kawałki pisane na poprzednie niewydane płyty i umieścił część z nich na albumie 'Soulife'.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło