Arsenium (właściwie Arsenie Todiraş) urodził się 22 lipca, 1983 roku w Mołdawii, w Kiszyniowie. Nie był rozpuszczonym dzieckiem, dorastał w bardzo harmonijnym otoczeniu. Jego matka pracowała jako lekarka, a jego ojciec jako inżynier. Ma młodszą siostrę, która jest, jak deklaruje, „najlepsza na świecie”.

Najwięcej słuchał muzyki rosyjskiej. „Dorastałem z rosyjską muzyką. Z czasem miałem tylko jedną fankę, moją małą siostrę”

Zaczął pisać swoje własne piosenki, kiedy skończył 15 lat. W wieku 16 lat Arsenium był zaangażowany w folkowej mołdawskiej grupie nazywającej się „Stejareii”, grał na kontrabasie. Kiedy miał 17 lat zaczął uczyć się śpiewać. Jego nauczycielką była Larisa Shulga, która stała się bardzo ważną osobą w jego życiu. Ona nauczyła go najwięcej ważnej wiedzy artystycznej. W nauczaniu dostrzegła jego talent, przedstawiła go Danowi Balanowi, który go zaprosił, by stał się członkiem grupy O-Zone. Po kilku tygodniach grupę uzupełnił Radu Sarbu. O-Zone najpierw stali się popularni w Mołdawii, a potem podbili rumuński rynek i następnie europejski. W 2005 roku zespół zakończył działalność i Arsenium rozpoczął solową karierę.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło