Zespół grający metalcore/post-hardcore z Wielkiej Brytanii, North Yorkshire
http://www.facebook.com/askingalexandria
http://www.askingalexandriaofficial.com/
http://www.myspace.com/askingalexandria

Asking Alexandria ma korzenie w Dubaju. Właśnie tam gitarzysta Ben Bruce założył zespół o nazwie End of Reason. Krótko po tym, jak zespół nagrał swoją debiutancką płytę zatytułowaną The Irony of Your Perfection, zmienił nazwę na Asking Alexandria, a następnie się rozpadł.
W 2008 r. Ben Bruce wrócił do Anglii, pozostawiając zespół i jego członków. Niedługo po przeprowadzce zaczął kompletować skład nowego zespołu w oparciu o całkiem nowych członków, decydując się na zachowanie nazwy Asking Alexandria. Stwierdził, że jako twórca nazwy ma do niej prawo, tym bardziej, że wciąż lubi jej brzmienie i sens. Dlatego postanowił korzystać z niej w nowym projekcie, oświadczył też, że obecny Asking Alexandria nie jest tym samym zespołem, który nagrał The Irony of Your Perfection, ani jeśli chodzi o styl muzyczny, ani członków - są to zatem dwa różne zespoły, pomimo łączącej je nazwy. Właśnie to wprowadza w błąd wielu fanów, którzy traktują album The Irony of Your Perfection jako płytę Asking Alexandrii, co nie jest prawdą. W roku 2015 wokalista Denny Worsnop postanowił odejść z zespołu na rzecz własnego projektu We Are Harlot, a jego miejsce zajął Denis Shaforostov.

Skład zespołu :
Ben Bruce - gitara prowadząca / wokal wspierający ( od 2008 )
Sam Bettley - gitara basowa ( od 2009 )
Cameron Liddel - gitara rytmiczna ( od 2008 )
James Cassells - perkusja ( od 2008 )
Denis Shaforostov - wokal ( od 2015 )

Byli członkowie :
Ryan Binns - syntezatory, instrumenty klawiszowe, fortepian, programowanie (2008)
Joe Lancaster - gitara basowa (2008 - 2009)
Danny Wornsnop - wokal (2008-2015)

Wydali 2 albumy ( Stand Up And Scream [2009], Reckless And Relentless [2011] ) oraz jedną EP (Life Gone Wild [2012]) na której znajdowały się 2 covery zespołu Skid Row, 2 remixy utworów z pierwszej płyty i demo utworu Breathless, który znalazł się na kolejnym albumie. Reckless And Relentless zadebiutowało na 9 miejscu w Ameryce, a w Anglii na dość odległej 98 pozycji.

Więcej - http://en.wikipedia.org/wiki/Asking_Alexandria
Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło