20 lat Wywroty
Oficjalna strona Atrakcyjnego Kazimierza: http://www.atrakcyjnykazimierz.pl/

Atrakcyjny Kazimierz (również Atrakcyjny Kazimierz i Cyganie oraz Atrakcyjny Kazimierz i zespół Wiśnie) - polski zespół muzyczny założony w 1992, w Toruniu przez, znanego z występów w zespole Kobranocka, toruńskiego muzyka Jacka Bryndala. Patronat nad projektem objęł Grzegorz Ciechowski wraz z ówczesną partnerką - Małgorzatą Potocką. W 1993 Atrakcyjny Kazimierz (m.in. z Kayah, Wojciechem Waglewskim i Jose Torresem w składzie) zdobył I nagrodę na KFPP w Opolu za piosenkę "Otyłość". Piosenka "Jako mąż i nie mąż" zdobyła wyróżnienie w styczniowej edycji Muzycznej Jedynki w 1994 roku. W 1994 ukazał się film muzyczny Wesele Atrakcyjnego Kazimierza zawierający fragmenty największych hitów zespołu. Związany z upadkiem należącej do Małgorzaty Potockiej firmy produkującej nagrania Atrakcyjnego Kazimierza spadek popularności spowodował zawieszenie działalności zespołu w 1996 roku, jednak już rok później Atrakcyjny Kazimierz powrócił (wyprodukowaną przez Wojciecha Waglewskiego płytą Dzianina).
Ostatnim jak dotąd albumem jest płyta "Winogrono".

Największe przeboje: "Jako mąż i nie mąż", "Wydaje mi się, że grzeszę", "Winogrono", "Prawdziwa miłość" , "Ja kochać zawsze Cię będę", "Gacie", "Sytuacja na wakacjach", "Gwałcą" czy "Otyłość"

Grupę Atrakcyjny Kaimierz obecnie tworzą:
Jacek Bryndal - Atrakcyjny Kazimierz - głos, gitara
Piotr "Vysol" Wysocki - perkusja
Andrzej "Kobra" Kraiński - gitary, chórki
ponadto na basie grająwymiennei Andrzej "Bruner" Gulczyński, Piotr "Warszawa" Warszewski
na saksofonie - Waldek "Zabór" ZaborowskiUser-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło