Audioslave

63 teksty piosenek
Audioslave - teksty piosenek
Audioslave – amerykańska grupa rockowa, założona w maju 2001. W skład formacji weszli: były wokalista zespołu Soundgarden - Chris Cornell oraz trzon zespołu Rage Against the Machine(Tom Morello, Brad Wilk, Tim Commerford, bez frontmana (Zack De La Rocha).

Po ponad roku od założenia zespołu w 2002 na światło dzienne wyszła pierwsza płyta w dorobku Audioslave. Krążek nosi taki sam tytuł jak nazwa zespołu. Pierwszym singlem promującym płytę, była piosenka pt. Cochise. Nad produkcją czuwał Rick Rubin, odpowiedzialny również za brzmienie płyt takich zespołów jak: Slayer, System of a Down, Rage Against the Machine. Do piosenki "Cochise" został nakręcony teledysk, którego reżyserem był jeden z najlepszych ludzi w tej branży na świecie, mianowicie Mark Romanek. Pierwsza płyta zespołu została nagrana w Los Angeles, podczas kilku zupełnie niezobowiązujących sesji nagraniowych. Część kompozycji, jeszcze przed premierą płyty, przedostała się w międzyczasie do internetu, ale ich ostateczna, dopracowana wersja dostępna jest tylko na płycie Audioslave. W trzy lata później, ukazała się kolejna płyta "supergrupy", zatytułowana "Out of Exile", pierwszym promującym ją singlem było "Be Yourself". Jeszcze w tym samym roku, ukazało się koncertowe DVD zatytułowane "Live in Cuba", ważne z jednego względu- był to pierwszy koncert amerykańskiego zespołu w historii Kuby. Miał on miejsce 5 czerwca 2005 roku w hawańskiej La Tribuna Anti-Imperialista. Był to występ darmowy i przybyło nań 60 tysiecy osób. Po wydaniu w 2006 roku trzeciego albumu "Revelations" Chris Cornell opuścił zespół. Tym samym Audioslave zakończyło działalność.

Pierwotnie zespół miał się nazywać Civilian, jednak muzycy zrezygnowali z tej nazwy jeszcze przed wydaniem pierwszej płyty, kiedy dowiedzieli się, że inny zespół używa już tej nazwy.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło