20 lat Wywroty
Za oficjalną datę powstania zespołu uważa się dzień 8 lutego 1998 roku.
Pierwszymi członkami zespołu byli: Olo - wokal i gitara, b88 - wokal i gitara, oraz Figiel - bass.
Po roku czasu klaruje się chyba najbardziej niezapomniany skład Awarii, na wokal wbija Falban, na bas Michu, miejsce drugiego gitarzysty zajmuje Noga, a na perkusję wskakuje Olo. W 1999 roku, w studio CZAD w Swarzędzu, nagrywamy pierwszą płytę, znajdują się na niej takie hity ;) jak, KGHM, Punkowe Odkurzacze i Forever Punk, chyba do nie dzisiejszego znane głogowskiej publiczności i nie tylko.
Pierwszy koncert gramy w Lubinie w styczniu 2000 roku. Mimo, że było na nim około 30 osób to koncert wypadł rewelacyjnie. Kolejne koncerty odbywają się między innymi w Ruszowie, Zielonej Gorze, Głogowie, Legnicy i Wysokiej. Przed nagraniem kolejnych wypocin w studio, zmienia się nam perkusista. Olo odchodzi, a na jego miejsce wbija Czechu. W takim składzie gramy koncerty z takim kapelami jak:Zdrajcy Ludu, All Bandits, Gross rosen, Soundmare, Pigment, T.Love, The Analogs, Sanitarium, Naga, The Stomp, Klinika, Wlochaty, Grejp-Frutt, Swinka Halinka, Fatkliks, Brek, Krio De Morto, Second Age, H Deviza H, Hey, Pidzama Porno, Kapela Wuja Zdzisia, Slon Teodor, PGR, Bumelant, Shit On The Sky, Jubel, Nacht Un Nebel, Gwoźdź Programu, Agaffarii, Latające Odchody i wiele wiele innych.
W roku pańskim 2002, kapela przeszła metamorfozę. Odchodzi dwóch członków: Falban i Noga , b88 przerzuca się na wokal, a miejsce gitarzysty zajmuje Bodzio.
W styczniu 2003 roku nagrywamy skromne demo, składające się z sześciu kawałków. Po tym całym zamieszaniu naszego pałkera Czecha wzywa ojczyzna. Zastapuje go Tomek perkusista zespołu Shit on the sky. W 2003 roku z kapeli odchodzi Bodzio, a wskakuje Dzidziak. Do 2006 roku gramy parę fajnych koncertów, miedzy innymi z KSU w Chobieni i w Głogowie.
W sierpniu 2006 roku, kolejny raz w studio CZAD w Swarzędzu nagrywamy 11 pieśni. Pan realizator słysząc nazwę AWARIA nie jest zadowolony, widzi nas już trzeci raz w swojej karierze, czyli o trzy razy za dużo. Materiał z tej płyty ukazuje się kolejno na składance Muzyka ulicy, muzyka dla mas vol.2 i Świeża krew. Kapela zawiesza swoja działalność aż do stycznia 2007 roku - powód - brak basisty. Niedługo potem b88 przerzuca się na bass i tak zostaje do dnia dzisiejszego

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło