Beata Rybotycka - teksty piosenek
Beata Maria Anna Rybotycka (ur. 21 lipca 1964 w Gliwicach) - polska piosenkarka i aktorka. Żona Krzysztofa Jasińskiego. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (dyplom w roku 1987). Zadebiutowała w teatrze w roku 1988.
Występowała w: Starym Teatrze w Krakowie (1987-1997), Teatrze STU (1990, 1992, 1995, 1998), Piwnicy pod Baranami (od 1989), Teatrze Ludowym w Nowej Hucie (1990), Teatrze Muzycznym w Gdyni (1994).
Była prawdziwym odkryciem podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1990 roku. Przez długi okres czasu związana była z Piwnicą Pod Baranami oraz z Teatrem Starym.
Obecnie jej rodzimym teatrem jest Teatr STU, gdzie występuje w licznych przedstawieniach i widowiskach muzycznych. Bierze udział w słynnych benefisach organizowanych przez swego męża, Krzysztofa Jasińskiego.
Śpiewa przede wszystkim utwory kompozytorów krakowskich: Zbigniewa Preisnera, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Sikorowskiego, Zbigniewa Raja, Andrzeja Zaryckiego i Jana Kantego Pawluśkiewicza.
Występuje często zarówno solo ze swym zespołem, jak też z Jackiem Wójcickim, oraz z Piwnicą Pod Baranami w "Nieszporach Ludźmierskich" i z recitalami pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza. Piosenki w jej interpretacji są prawdziwymi perełkami sztuki aktorskiej, estradowej i wokalnej, a przepiękna barwa głosu z delikatnym vibrato ma w sobie coś metafizycznego.
Naturalna, perfekcyjna, liryczna, z ogromnym poczuciem humoru, z łatwością potrafi zawładnąć słuchaczami i oczarować publiczność. Trzy lata temu ukazał się jej pierwszy solowy album. W 2003 roku wydała płytę wraz z Jarkiem Śmietaną oraz z towarzyszeniem innych znakomitych muzyków, zatytułowaną "Szurum Burum".
W 1993 roku wystąpiła w filmie „Lista Schindlera” odtwarzając rolę Piosenkarki w klubie.User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło