Bethany Joy Galeotti jest amerykańską aktorką i piosenkarką. Nagrała niezależnie dwa albumy: Preincarnate (2002) i Come On Home (2005). Jako aktorka znana jest głównie z ról Michelle Bauer Santos w operze mydlanej "Guiding Light" (od 1998 do 2000 roku) oraz wcielania się w postać Haley James Scott w serialu "One Tree Hill" (od 2003 roku).

Bethany Joy Lenz urodziła się 2 kwietnia 1981 roku w Hollywood na Florydzie. Jej tata jest nauczycielem historii i terapeutą, a mama menadżerką. Bethany ma również młodszą siostrę. Mając cztery lata wraz z rodziną przeprowadziła się do Teksasu. Pierwszy raz wystąpiła na scenie mając siedem lat, grając w lokalnym przedstawieniu "The Wonderful Wizard of Oz" (Czrnoksiężnik z krainy Oz) i późniejszych: "To Kill a Mockingbird", "Annie", "Cinderella" (Kopciuszek) oraz w "Gypsy: A Musical Fable". Gdy miała trzynaście lat wraz z rodziną przeprowadziła się do New Jersey.

Bethany Joy Lenz nagrała niezależnie dwie płyty. Pierwsze wydawnictwo, zatytułowane Preincarnate, miało swoją premierę w październiku 2002 roku. W marcu 2005 roku, wyruszyła w miesięczną trasę koncertową z Tylerem Hyltonem, The Wreckers (Michelle Branch i Jessica Harp) oraz Gavinem DeGrawem, by promować One Tree Hill. W jej trakcie wykonała część piosenek, pochodzących z jej drugiego niezależnego albumu. Druga płyta, Come On Home, była sprzedawana podczas koncertów. Bethany nagrała poza tym kilka piosenek na album, który miał być wydany przez Epic Records, jednak teraz nie jest dłużej związana z ową wytwórnią i ma nadzieję, że płyta zostanie jednak wydana przez inną w najbliższej przyszłości. W 2006 roku nagrała również trzy utwory do ścieżki dźwiękowej "Ten Inch Hero".


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło