20 lat Wywroty
Biała gorączka - teksty piosenek
Polski zespół hardcore punkowy z Grudziądza. Został założony wiosną 1995 r. i działa do dziś. Początkowo powstał pod nazwą Delirium Tremens, jednak po dwóch latach jego nazwa została zmieniona na Biała Gorączka. Grupa uważana jest jako jeden z najbardziej energetycznych, przebojowych i oryginalnych zespołów polskiego undergroundu. Koncertowali w wielu krajach Europy, z takimi zespołami jak Moskwa, Cela nr 3, Infekcja czy Włochaty.

Skład:
Tomas - wokal
Bartas - gitara, gardło
Czura - gary, gardło
Mihu - bas, gardło

Dyskografia:
„Biała Gorączka” (MC) 1997
„Nieposłuszeństwo” (MC) 2000
„Spokój” (MC/CD) 2003
„Pływy” (CD) 2007

„ Biała Gorączka chce mówić o otaczającym świecie i ma co powiedzieć. Wyrasta z tradycji zaangażowanych zespołów punk rockowych. Jednak jeżeli w przypadku takiej twórczości często forma ograniczała jej odbiór, to grudziądzka grupa gra przystępnie (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) dla wszystkich lubiących po prostu punka. Nie dostajemy osławionych buntowniczych post crassowskich manifestów, w których muzyka pełni funkcję tła. Na szczęście zespół ucieka od intelektualnych analiz świata, zastępując je szczerymi słowami, wynikającymi z codziennych doświadczeń. Jest w nich miejsce na społeczno-polityczne obserwacje, przekaz proekologiczny, jak i radość z narodzin dziecka. Czuć, że wokaliści śpiewają o tym, czym żyją. Postawę Białej Gorączki dobrze oddaje zastąpienie dawnego punkowego „no future”, może nieco zaskakującą dla części punkowej publiczności maksymą – współodczuwanie, z kawałka Jedzenie i dach nad głową. Biała Gorączka robi konkretną sztukę i chwała im za to. ”

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło