Założycielami zespołu Bisquit są Joanna Włodarska i Tomek Krawczyk. W 2002r. powstały ich pierwsze wspólne piosenki, zaczynali od grania standardów jazzowych. Szybko okazało się, że „nadają” na tych samych muzycznych falach, więc współpraca układała się wzorowo. Wiosną 2005r. demo trafiło do wytwórni Kayax. Tego samego roku Bisquit objawił się szerszej publiczności - latem zespół wystąpił w pierwszej edycji Vena Festival i zajął 7 miejsce (na 650 zespołów). Warto dodać, że w edycji festiwalu z 2006 roku zespół również uplasował się na 7 pozycji (na700 zespołów).

29 września 2006 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu „Inny smak” świetnie przyjęta przez dziennikarzy, krytyków i fanów, co zaowocowało nominacją do nagrody Fryderyk 2006 w kategorii ‘Nowa twarz fonografii’.

Bisquit dwukrotnie poprzedzał występy wielkich gwiazd, Joe Cockera na warszawskim Torwarze i Jamiroquai na krakowskich Bulwarach Wiślanych.

8 lutego 2008 w sklepach pojawiła się druga płyta Bisquit „Pytania”. Jest to kontynuacja dzieła dwójki nie tylko bardzo utalentowanych ale co rzadko spotykane, doskonale rozumiejących się artystów: wokalistki Asi Włodarskiej i gitarzysty Tomka Krawczyka. Wszystkie piosenki, poza dwoma coverami, to w 100% autorskie dzieło wymienionej dwójki. Bisquit nie odszedł od ciepłych, pozytywnych brzmień, możemy spodziewać się podobnie pogodnych dźwięków, za to w dojrzalszej i bardziej wyrazistej stylistyce. Smaczkiem tego albumu są dwa covery w zaskakująco odległej od oryginału ale subtelnie i„bisquitowo” brzmiącej aranżacji.

Bisquit tworzą: Joanna Włodarska – wokal, Tomek Krawczyk – gitary, Miłosz Wośko –inst. klawiszowe, Maciek Szczyciński – bas, Sebastian Frankiewicz – perkusja.

Warto wspomnieć, że muzycy zespołu współpracowali z czołówką polskiej sceny jazzowej i rozrywkowej, by wymienić tu tylko: Urszulę Dudziak, Michała Urbaniaka, Lorę Szafran, Zbigniewa Namysłowskiego, Mirę Kubasińską, Agę Zaryan, Smolika, Zakopower.

Są również laureatami wielu festiwali i konkursów: m.in. Jazz Jamboree, Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Guitar City, nagroda za najlepszą muzykę na festiwalu filmowym Aix en Provance (Francja).

Bisquit jest zwycięzcą w kategorii ‘Utwór Smooth jazzowy Roku 2007’ Nagrody Polskich Melomanów. Jest również laureatem nagrody specjalnej Prezydenta Miasta Gdańska w III Ogólnopolskim konkursie piosenek Grzegorza Ciechowskiego w 2008r.

strona oficjalna: www.bisquit.pl
strona oficjalnego fan clubu: www.fc.bisquit.pl

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło