Grupę Blackfield tworzy dwóch muzyków: pochodzący z południowego Londynu Steven Wilson, znany jako założyciel i lider zespołu Porcupine Tree, oraz Izraelska gwiazda pop rocka Aviv Geffen. Muzyka, którą tworzą to rock zainspirowany m.in. popem z lat 60 i 70. XX wieku.

Geffen, fan Porcupine Tree i Wilsona zaprosił zespół do zagrania kilku koncertów w Izraelu w 2000 roku. Zaprzyjaźnił się z Wilsonem, więc zaczęli razem nagrywać płytę. Planowany początkowo na 2001 rok EP przerodził się w album Blackfield i został wydany w Izraelu i Europie w 2004 roku, a w USA w 2005.

Oprócz ośmiu autorskich piosenek, zespół nagrał także dwie wcześniejsze piosenki Geffena ("Scars" i "Cloudy Now", przetłumaczone na angielski przez Wilsona), i "Feel So Low" zespołu Porcupine Tree, które wcześniej Geffen nagrał po hebrajsku.

Wilson i Geffen trzy lata później nagrali kolejny album, "Blackfield II", wydany w lutym 2007 roku w Europie i w marcu 2007 w USA. Duet odbył także trasę koncertową, w czasie której odwiedził także nasz kraj - 22 lutego warszawską Proximę.

W marcu 2011 roku światło dzienne ujrzał trzeci album, "Welcome to my DNA". Tym razem większość materiału została napisana przez Geffena.

Obecny skład:

Steven Wilson (Steven Wilson, Porcupine Tree, No-Man, Bass Communion, ex-I.E.M.) - wokale, gitara, klawisze (2001-)
Aviv Geffen (Aviv Geffen) - wokale gitara, klawisze (2001-)
Seffy Efrati (Aviv Geffen) - bas (2004-; sesyjnie)
Eran Mitelman - klawisze (2007-; sesyjnie)
Tomer Z (Ephrat) - perkusja (2007-; sesyjnie)

Dyskografia:

Blackfield (styczeń 2004)
Blackfield II (13.02.2007)
Welcome to my DNA (28.03.2011)


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło