Blink 182

72 teksty piosenek
Blink 182 - teksty piosenek
Kapela blink-182 została założona w Poway w Kalifornii. Powstała w 1992 roku i działała do 2005, jednak w 2009 wznowiła aktywność.

Pod względem ich tekstów muzykę jaką grają można określić mianem szybkiego oraz zabawnego punka. Założycielami zespołu byli Mark Hoppus, Tom DeLonge oraz Scott Raynor .

Zespół po 4 latach nieobecności powrócił w roli prezenterów podczas rozdania nagród Grammy 2009. Artyści wręczyli jedną z nagród. Muzycy z Blinka zapowiedzieli, że zaczną znowu razem nagrywać i już niedługo przygotują nowy krążek dla swoich fanów.

Albumy:

* Cheshire Cat (1995)
* Dude Ranch (1997)
* Enema Of The State (1999)
* Take Off Your Pants And Jacket (2001)
* blink-182 (2003)
* Neighborhoods/album (2011)Dema, EP i inne:

* [album artist=blink-182]Flyswatter
(1993)
* 2nd Demo (1993)
* Buddha Promo (1993)
* Buddha (1993)
* They Came to Conquer Uranus (1995)
* Short Bus (1996)
* Enema of the State Demo (1998)
* Greatest Hits (2005)

Skład zespołu:

Mark Hoppus(Gitara basowa, wokal)
Tom DeLonge(Gitara, wokal)
Travis Barker(Perkusja)

Byli członkowie:

Scott Raynor (Perkusja)

Historia:

Pierwsza płyta wydana w 1995 roku, nosiła nazwę "Cheshire Cat" . Rok później podpisali umowę z wytwórniami Cargo Music i MCA Records.
W 1997 wydali swój drugi album "Dude Ranch". Wsławili się przez tę płytę takimi utworami jak "Dammit", "Josie" i "Lemmings". W 1998 roku zespół opuścił Scott (niewiadomym jest, czy odszedł sam, czy też członkowie grupy wykluczyli go ze względu na nadużywanie alkoholu). Nowym perkusistą został Travis Barker. W 1999 roku wyszła jedna z ich najlepszych płyt "Enema Of The State", którą wypromowały takie hity jak "What's My Age Again" , "All The Small Things" oraz "Adam`s Song". W 2001 roku nagrali płyte o zabawnym tytule "Take Off your Pants and Jacket" która również okazała się hitem. Najważniejsze tytuły płyty to "The Rock Show", "First Date" oraz "Stay Together For The Kids" oczywiście do tych piosenek zostały nagrane teledyski (tak samo jak do innych w/w). Na następny album trzeba było poczekać 2 lata. Nowy produkt nazwany po prostu Blink-182 (self-titled) jest całkowicie odmienny od poprzednich wydań tego zespołu. Co nie znaczny że płyta była gorsza lecz zabrakło w nim tzw. Joke piosenek typu „Fuck a Dog” lub „Family Reunion”. Ukazały się cztery single z nowego albumu: "Feeling This", "I Miss You", "Down" oraz "Always". Pod koniec 2005 roku ukazało się zwieńczenie ich trudu, czyli “The Greatest Hits”. Album ten zawiera (jak się domyślacie) największe hity zespołu oraz nagrano jedną nową piosenkę, cover zespołu The Only Ones, ”Another Girl Another Planet”.
Zespół, jak wiadomo rozpadł się, a przyczyny nie są do końca znane. Wiadome jest jedno, że DeLonge założył Angels & Ariwaves, natomiast Hoppus i Barker +44.

Noc z 8/9 Lutego 2009 okazała się dla wielu fanów najszczęśliwszą noca w życiu, Mark says - "Blink is back !" Blink oficjalnie zreaktywowany.

W 2010 roku muzycy planują przyjazd na koncerty do Europy, a już od stycznia wracają do studia by zająć się w pełni tworzeniem nowego albumu, z którego pierwszy singiel będzie nosił tytuł "Up All Night". Warto również dodać, że Travis Barker zdecydował się wydać jeden z nowych utworów zespołu jako utwór na swojej nowej, solowej płycie. Tymczasem zespół jest w trakcie tworzenia filmu na temat biografii zespołu, który będzie nosił tytuł "The Blinkumentary".
Szczegółowo mają być omówione w nim przyczyny reformacji zespołu, z czego jedną z najważniejszych była chęć ponownego zjednoczenia się muzyków po wypadku samolotowym w Północnej Karolinie, w wyniku którego przeżyli tylko Goldstein i Barker, który doznał rozległych oparzeń ciała.User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło