BLUE CAFE - teksty piosenek
Blue Café - polski zespół muzyczny, założony w 1998 roku w Łodzi. Wykonuje muzykę pop z elementami acid jazzu, funky, soulu i rytmów latynoskich. Założycielem zespołu jest kompozytor, skrzypek i multiinstrumentalista Paweł Rurak-Sokal.

Obecnie trzon zespołu stanowią: Paweł Rurak Sokal - instrumenty klawiszowe, gitara; Dominika Gawęda - wokal; Michał Niewiadomski - puzon; Piotr Sławiński - trąbka; Sebastian Kasprowicz - gitara; Paweł Furmaniak - instrumenty klawiszowe; Marcin Markuszewski - gitara basowa; Łukasz Moszczyński - perkusja.

W 2002 roku zespół otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii Nowa twarz fonografii, a to za sprawą pierwszego singla Espaniol. W lutym 2003 z utworem You May Be In Love grupa wzięła udział w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji, gdzie zajęła 3. miejsce. Kilka miesięcy później ukazał się debiutancki album Fanaberia, który zyskał status platynowej płyty i doczekał się dwupłytowej reedycji. W 2004 roku zespół zwyciężył polskie preselekcje do Eurowizji i z piosenką Love Song reprezentował Polskę podczas finału konkursu w Stambule (Turcja), ostatecznie plasując się na 17. miejscu.

W 2005 z zespołu odeszła wokalistka Tatiana Okupnik , w związku z czym w styczniu 2006 wybrano nową wokalistkę - Dominikę Gawędę - podczas programu Szansa na sukces.

W 2006 r. zespół wydał płytę pt. OVOSHO, która rozpoczęła „nową erę” w działalności grupy. Album ten w niespełna dwa tygodnie zyskał status Złotej Płyty. Płytę promowały przeboje Baby, baby i My Road.

11 kwietnia 2008 r. zespół wydał swoją czwartą płytę pt. Four Seasons, a promujące ją utwory Czas nie będzie czekał i Niewiele mam stały się ogólnopolskimi hitami i przez wiele tygodni nie schodziły z pierwszych miejsc najważniejszych list przebojów.

1 kwietnia 2011 r. odbyła się premiera piątej płyty zespołu - DADA, która błyskawicznie uzyskała status Złotej Płyty. Promowana była przez tytułowy singiel. Kolejny, Buena, osiągnął gigantyczny sukces, przez wiele tygodni będąc najczęściej granym utworem w stacjach radiowych w Polsce. W utworze gościnnie wystąpili kubańscy wokaliści i muzycy Reinaldo Ceballo i Renell Valdes Cepero oraz raper Drao Dee. Obecnie szczyty list przebojów zdobywa kolejny utwór grupy, "Noheo".

- DYSKOGRAFIA ZESPOŁU:
- "Fanaberia" (2003)
- "Demi-Sec" (2004)
- "Ovosho" (2006)
- "Four Seasons" (2008)
- "DaDa" (2011)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło