Breaking Benjamin - teksty piosenek
Utworzona w 1998 w Wilkes-Barre w Pennsylwanii, USA przez wokalistę Bena Burnleya i perkusistę Jeremy'ego Hummel'a, grupa Breaking Benjamin szybko znalazła sobie lokalnych fanów. W 1999 grupa zmieniła tymczasowo nazwę na "Plan 9". Pod koniec roku 2000, po wielu zmianach, grupa zmieniła z powrotem nazwę na "Breaking Benjamin" do której dołączyło dwóch przyjaciół Burnley'a, Aaron Fink oraz Mark James Klepaski jako gitarzysta i basista, którzy opuścili swoją dotychczasową kapelę Lifer. Kapela ta zwróciła na siebie niemałą uwagę z racji wygranej w konkursie MTV na granie coverów innych grup, co zaowocowało kontraktem z Universal Records.

Grupa podpisała kontrakt z Hollywood Records w 2001 po sukcesie niezależnie wypuszczonego EP (EP jest pograniczem singla i albumu, "za długie na singiel, za krótkie na album"), które sprzedało się w liczbie 2000 sztuk. Hollywood Records wypuściło ich pełnometrażowy debiut, album Saturate, 27 sierpnia 2002 roku. Pierwszy singiel z albumu, Polyamorous, był dość często słyszany w lokalnych stacja radiowych, lecz nie potrafił wejść do 'głównych' fali, słuchanych przez miliony ludzi. Teledysk do singla został wypuszczony w dwóch wersjach : tradycyjnej, kręconej wraz z artystami, oraz za pomocą gry komputerowej Run Like Hell. Obydwa filmiki można zobaczyć w serwisie YouTube. Kolejne single, Medicate oraz Skin, były również wypuszczone w Saturate, ale wypadły nieco gorzej i nie trafiały tak często na antenę.

Breaking Benjamin wypuścili ich drugoroczny album,We Are Not Alone (Nie jesteśmy sami) 29 czerwca 2004 roku. Album zawierał przewodni singiel So Cold, który osiągnął drugie miejsce na liście przebojów United States Billboard Mainstream Rock Chart. Grupa miała dwa klipy dla niego, z czego jeden stał się materiałem reklamowym dla filmu Hellboy. Komercyjny sukces piosenki So Cold doprowadził album do statusu Platynowego w późnym 2005. Wypuszczono z niego jako single również utwory Sooner or Later oraz ponownie nagrany Rain, który był dostępny w późniejszych wydaniach albumu. O ile starsza wersja płyty doprowadziła grupę na drugie miejsce listy przebojów rockowych i zawierała klip, o tyle późniejsza nie była tak chętnie puszczana na antenach stacji radiowych i nie doczekała się żadnego teledysku. Pó�niej, w 2004, grupa wypuściła EP So Cold. Zawierał on utwór So Cold (wersję akustyczną), Breakdown oraz Away jak i studyjne nagranie Blow me away, piosenki, która została wykorzystana w soundtracku gry Halo 2, także Lady Bug, utwór będący wczesnym ulubieńcem grupy.

We wrześniu 2004 roku, perkusista i współzałożyciel Breaking Benjamin, Jeremy Hummel został zwolniony z obowiązków w grupie. Później, 28 września 2005 roku, Hummel złożył pozew pozostałym członkom Breaking Benjamin, tak samo jak managerom, oznajmiając, że nie zapłacono mu za współautorstwo tekstów. Adwokat Hummel'a zażądał 8 milionów dolarów jako zadośćuczynienie. 25 października 2006 roku został opublikowany news na oficjalnej stronie artystów, że oni i Hummel doszli do porozumienia w procesie. Zastąpił go Chad Szeliga, dawny perkusista grupy Switched.

Grupa wypuściła ich trzeci album zatytułowanu Phobia 8 sierpnia 2006 roku, który zadebiutował jako numer dwa na liście USBMRC. Pierwszy singiel, The Diary of Jane został wypuszczony w internecie 22 maja 2006, a później w radiu, 6 czerwca 2006. Premiera w serwisie Yahoo! Music miała miejsce 21 czerwca. Utwór osiągnął drugie miejsce na liście USBMRC. Ben Burnley w stacji radiowej RockLine podkreślił, że Phobia została napisana po to aby każdy kolejny utwór mógł wyjść jako singiel, mając tę samą szansę żeby być następnym. Na oficjalnej stronie zespołu ogłoszono ostatnio, że następnym singlem będzie utwór Breath.

W połowie 2006 grupa zaczęła 4 trasę koncertową , uderzając głównie wschodnią stronę Stanów jak w tym Ohio Valley i wkrótce wyrusza na zachód, wciąż wspierając album Phobia. Kilka koncertów było odwołanych albo zamienionych w krótkie pokazy Breaking Benjamin z racji na konflikty w rozkładach.

Nie dawno wyszedł pierwszy singiel "I will not bow" z nowej płyty zatytułowanej Dear Agony, która wejdzie do sprzedaży 29 września 2009 roku. Jak informuję nas cytat z oficjalnej strony zespołu:
"The New Video for "I Will Not Bow" from Breaking Benjamin's 4th Studio Album "Dear Agony", In Stores September 29th"

[tłumaczenie: Marcel]


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło