Bruno Mars - teksty piosenek
Peter Hernandez (ur. 8 października 1986 na Hawajach), bardziej znany jako Bruno Mars – amerykański piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny. Zaśpiewał gościnnie w piosence "Nothin' On You" wraz z B.o.B i "Billionaire" z Travie McCoy. Jest również współtwórcą tekstu międzynarodowego hitu "Right Round" rapera Flo Rida oraz "Wavin Flag" piosenki K'naan (w "Wavin Flag" Bruno Mars wraz z Philipem Lawrence są widoczni w teledysku).

Urodził się i wychowywał na Hawajach przez rodziców Petera i Bernadette "Bernie" San Pedro Bayot Hernandez. Ma filipińsko-portorykańskie korzenie. Hernandez był jednym z sześciorga dzieci (brat Eric i siostry Jaime "Kailani", Tiara, Tahiti i Presley). Pochodził z muzycznej rodziny, której bliskie były reggae, rock, hip hop i R&B , jak sam mówi w wywiadach muzyka towarzyszyła mu od dzieciństwa. Od wczesnych lat imponowali mu tacy wpływowi artyści jak Michael Jackson czy Elvis Presley, śpiewał ich piosenki. W 1990 roku niespełna pięcioletni Peter został umieszczony w magazynie MidWeek jako "Mały Elvis". W 1992 roku wystąpił gościnnie w filmie "Miesiąc miodowy w Las Vegas" org. tytuł "Honeymoon in Vegas" również w roli małego Elvisa. Uczęszczał do szkoły President Theodore Roosevelt High School, którą ukończył w 2003 roku w wieku 17 lat. Krótko po tym przeprowadził się do Los Angeles, by poświęcić się karierze muzycznej. W wywiadzie dla Pereza Hiltona przyznał się , że ma dziewczynę : "a very beautiful girlfriend" - "bardzo piękną dziewczynę" .

19 września 2010 o godzinie 2:40 (czasu lokalnego) został aresztowany w Las Vegas po swoim koncercie w klubie The Hard Rock za posiadanie narkotyków (kokaina). Według raportu ktoś obsługujący łazienkę podszedł do pracownika ochrony klubu i powiedział , ze w łazience jest człowiek który może mieć narkotyki i siedzi tam (w łazience) już dość długi czas . Obsługujący toaletę mężczyzna powiedział że obserwuje podejrzanego , gdy podeszli do Bruna z ochroniarzem , ochroniarz kazał mu oddać jakiekolwiek narkotyki jakie ma przy sobie . Bruno wyciągnął lewą ręką (z lewej przedniej kieszeni dżinsów) biały proszek - który okazał się być kokainą. Gdy pracownik ochrony spytał się Marsa czy wie za co został zatrzymany on odpowiedział "Czy mogę mówić szczerze, proszę pana?" a następnie powiedział , że "zrobił coś głupiego i że nigdy przedtem nie używał narkotyków". Mars został zatrzymany i przewieziony do Centrum Zatrzymań Clark County ,gdy "biały proszek" okazał się faktycznie być kokainą . Rzecznik Urzędu Clark County District Attorney oświadczył iż sprawa przeciwko Marsowi jest w toku , Mars został zwolniony o 7:45 (niedziela) , otrzymał również nakaz powrotu do sądu , jego rozprawa ma rozpocząć się 18 listopada.

Swoje pierwsze kroki ku karierze piosenkarza stawiał w roli producenta muzycznego(wytwórnia The Smeezingtons ), tworząc piosenki dla takich artystów jak Flo Rida, Alexandra Burke, Travis McCoy, Adam Levine, Brandy czy Sean Kingston. 11 maja 2010 roku, po sukcesie piosenki Nothin' on You, zostało potwierdzone, że Hernandez wyda swój debiutancki EP zatytułowany It's Better If You Don't Understand. Nazwa wzięła się z tekstu piosenki "The other side" ft. Cee-lo & B.o.B.

19 lipca 2010 w internecie ukazała się piosenka "Just the Way You Are". To pierwszy singiel z nadchodzącego, debiutanckiego albumu, który zostanie wydany pod koniec roku, przy współpracy z wytwórnią Elektra Records .

Jest współzałożycielem wytwórni The Smeezingtons (w której skład wchodzą również Phillip Lawrence i mniej znany Ari Levine ) Często współpracują z wytwórnią The Stereotypes.

Debiutancki Album Bruna "Doo - Wops & Hooligans" ukaże się 5 października 2010 (w USA), a zapowiedź albumu ukazała się 31 sierpnia na jego oficjalnej stronie.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło