Bullet For My Valentine

42 teksty piosenek
Bullet For My Valentine - teksty piosenek
Bullet For My Valentine – Metalcorowy zespół muzyczny założony przez Tucka, Padgeta i Thomasa w 1998 w Bridgend, w pobliżu Cardiff (Walia). Zespół początkowo występował pod nazwą Jeff Killed John.

Wszyscy to przewidywali. Prasa specjalizująca się w muzyce metalowej, przedstawiciele przemysłu muzycznego, a przede wszystkim dzieciaki, które miały okazję widzieć Bullet For My Valentine na koncertach. Oni doskonale wiedzieli, że pochodząca z walijskiej miejscowości kapela ma w sobie coś wyjątkowego. Już wkrótce przekona się o tym reszta świata.

Rok 2005 był decydującym w karierze kwartetu. Zdołali sprzedać swoje pierwsze brytyjskie tournée, dali porywające koncerty podczas gali Metal Hammer Golden Gods Awards oraz w czasie Day Of Rock zorganizowanego przez pismo Kerrang!, no i przede wszystkim zachwycili publiczność na festiwalu Reading. Ponadto udało im się nakręcić teledysk w dość osobliwej scenerii, a mianowicie w słoweńskich jaskiniach. A to zaledwie początek.

Chłopcy nie są bynajmniej zakończeni swoją ponadprzeciętną aktywnością. Matt Tuck, świetnie prezentujący się wokalista i gitarzysta, tak nieskromnie tłumaczy popularność, którą nietrudno udało im się zdobyć - To, co odróżnia nas od innych kapel, to wierność metalowym korzeniom. Kurczowe trzymanie się agresywnego i brutalnego stylu. Jednocześnie jednak potrafimy pisać dobre, chwytliwe piosenki. Zgrabne melodie są niezbędne. A wtedy, wystarczy, aby za to wszystko odpowiedzialny był młody i świetnie wyglądający rockowy zespół z początku XXI wieku. Taka kombinacja nie może zawieść.

Debiutancki longplay formacji, "The Poison" (premiera 15 października 2005) sprostał oczekiwaniom fanów, czego dowodem były pierwsze miejsca rockowych zestawień.

Młodzieńcy ciężko pracowali na swój sukces, tak ciężko, że Matt trafił do szpitala. - Robiliśmy mnóstwo rzeczy - mówi artysta. - Moje ciało w pewnym momencie powiedziało "dosyć". Nie był to jedyny zdrowotny problem w szeregach zespołu. Podczas skądinąd udanego tournée po Japonii, perkusista, Michael 'Moose' Thomas, zaraził się potencjalnie śmiertelna odmianą ptasiej grypy. - To było przerażające - wspomina instrumentalista. - Spędziłem noc pod kroplówką. Chyba złapałem chorobę, w słoweńskich jaskiniach.

Jaskinie, o których mowa to Postojna Caves w Słowenii, gdzie zespół nagrywał klip do numeru "Suffocating Under The Words Of Sorrow (What Can I Do). - To było najbardziej heavy metalowe miejsce, jakie można sobie wyobrazić - pod ziemią z niesamowitymi stalaktytami. Było obłędne, ale cały czas miałem lekką paranoję, że odpadną i runą na mnie podczas gry - mówi perkusista. - Ponadto nad wejściem wyryty był po łacinie napis "Wejdźże podróżniku w głąb nieskończoności". Abolutnte szaleństwo - dodaje gitarzysta, Michael 'Padge' Padget. Nawet zastanawialiśmy się czy nie zatytułować tak albumu.

Pomimo szalenie napiętego grafiku, grupa zdołała pokazać się na okładce szanowanego rockowego piśmie "Kerrang!". Następna w kolejce była okładka magazynu "Metal Hammer". Do największych sukcesów należała jednak trasa po Wielkiej Brytanii. Bilety na koncerty wyprzedały się w całym kraju w przeciągu kilku tygodni.

Niezapomnianym przeżyciem dla artystów były wstępy na festiwalach w Reading i Leeds, gdzie formacja miała okazję zagrać przed potężnym tłumem. - W Reading po raz pierwszy występowaliśmy na głównej scenie i daliśmy sobie radę - wspomina Matt. - Miałem sucho w ustach, ale wszystko wypadło naprawdę nieźle. Kiedy jesteś na scenie, nie przyglądasz się dla ilu dokładnie osób grasz, tylko starasz się robić swoje jak najlepiej.

Mnogość zajęć nie przeszkadza Walijczykom w tworzeniu planów. W typowym dla nich stylu, są one ambitne i zuchwałe. - Po pierwszym klasycznym albumie, nagramy drugi klasyczny album, a następnie trzeci i czwarty i tak do końca - zapewnia Moose. - Tak jak wspomniałem, tworząc klasyczne piosenki zapewnimy sobie wieczną sławę i chwałę. Zamierzamy być metalowym odpowiednikiem Johna Lennona.

Jedno jest pewne, zespół będzie potrzebował coraz większych sal koncertowych.

Zespół wydał nowy album. - Fever. Matt Tuck oświadczył w wywiadzie dla ultimate-guitar że zespół dalej będzie podążał tym kierunkiem i jest bardzo zadowolony poziomem płyty. Album podzielił fanów na tych którym się on bardzo podoba i na tych którzy są zwolennikami Bulletów ze starych płyt. Premiera Fever odbyła się 26/27 kwietnia. Bulleci wyruszyli w trasę promującą płytę, niektórzy fani śmieją się z wokalu Matta i piszą "brzmi fajne tylko wtedy, gdy go zagłuszają"


Muzycy

* Matthew "Matt" Tuck – śpiew, gitara elektryczna
* Michael "Padge" Padget – śpiew, gitara elektryczna
* Jason "Jay" James – śpiew, gitara basowa
* Michael "Moose" Thomas – instrumenty perkusyjne

Dyskografia

* Bullet for My Valentine (EP, 2004)
* The Poison (2005)
* Scream Aim Fire (2008)
* Fever (2010)
Teledyski

* All These Things I Hate (Revolve around Me) [1]
* Hand of Blood [2]
* Four Words (to Choke Upon) [3]
* Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do) [4]
* Tears Don't Fall
* Scream Aim Fire
* Hearts Burst Into Fire
* Waking The Demon
* The Last Fight
* Your Betrayal
* Bittersweet Memories

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło