Bush to angielska grupa grająca alternatywnego rocka. Ich debiutancki album został wydany w 1994 roku. Nazwa BUSH pochodzi z miejsca w którym mieszkali Shepherd's Bush w Londynie. W Kanadzie byli znani jako Bush X ponieważ w 1970 istniał zespół kierowany przez Domenic Troiano, który miał prawa do stosowania nazwy BUSH. W kwietniu 1997 Troiano zgodził się na udostępnienie im nazwy bez końcówki X za opłatą 20000$ na Starlight Foundation and the Canadian Music Therapy Trust Fund.

Ich pierwszy album, Sixteen Stone, był ogromnym sukcesem komercyjnym. Bush stał się z zespołu koncertującego w angielskich pubach, znanym światowym zespołem grającym na stadionach, skutkiem tego była długa trasa koncertowa. Niektórzy krytycy nazwali ich gorszą podróbką Nirvany. Taka krytyka podążała za nimi przez cały okres istnienia zespołu. Szczególnie gardłowy głos Rossdale’a i przypadkowy potok przytomnych tekstów odrzuca imitację Kurta Cobaina – lidera Nirvany. Zespół zdobył status super gwiazdy w USA. Na brytyjskich listach nie osiągnęli aż takiego sukcesu jedynie singiel Swallowed zdobył 7 miejsce. Zmienienie wytwórni, zarządu i długa przerwa nie pomogły zespołowi, który nieoficjalnie w 2002 rozpadł się.

Bush wydał następujące albumy:
Sixteen Stone – żaden z późniejszych nie odniósł takiego sukcesu (1994)
Razorblade Suitcase – (1996)
Deconstructed – (1997)
The Science of Things – (1999)
Golden State – (2001)
The Best Of: 1994 – 1999 - (2005)
Zen X Four – (2005)

Rozczarowanie po niskiej sprzedaży albumu Golden State w 2001 roku spowodowało przerwę w działalności zespołu. Członkowie zespołu zaczęli pracę nad innymi projektami w tym również lider Gavin Rossdale i jego nowy zespół Institute. Robin Goodridge perkusista Bush wstąpił do brytyjskiego zespołu Eyless i pracuje nad ich debiutancką płytą.

W 2005 roku Bush oprócz składanki z najlepszymi utworami i albumu Zen X Four, wydano również DVD z teledyskami grupy.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło