Butterfly Boucher (ur. 2 czerwca 1979 roku) jest australijską piosenkarką i multiinstrumentalistką.
Butterfly urodziła się jako czwarta z siódemki sióstr. Jej imię (znaczące „motyl”) było sugestią przyjaciela rodziny – profesjonalnego klauna. Początkowo jej matce się nie podobało, ale przed urodzinami córki często widziała motyle na obrazkach czy ubraniach i ostatecznie przekonała się do tego barwnego imienia.
Butterfly rozpoczęła swoją karierę muzyczną grając na basie w zespole siostry – ‘The Mercy Bell’. Jej debiutancki album zatytułowany ‘Flutterby’ ukazał się po raz pierwszy w 2003 roku. Butterfly zagrała na nim na wszystkich instrumentach i sama zaaranżowała album. Następnie wyruszyła w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Europie jako support Barenaked Ladies, a potem Sarah McLachlan. W 2008 roku ukazała się jej druga płyta ‘Scary Fragile’.
Butterfly nagrała muzykę do kilku projektów w 2004 roku. Na ścieżce dźwiękowej do filmu ‘Shrek 2’ zaśpiewała w duecie z David’em Bowie piosenkę ‘Changes’. Nagrała także piosenkę ‘I’m Different’, napisaną przez Gerry’ego Holmes, która znalazła się na albumie ‘For the Kids Too!’.
Piosenki Butterfly wykorzystano w wielu programach telewizyjnych. ‘Never Leave Your Heart Alone’ pojawiła się w jednym z odcinków brytyjskiego programu dla młodzieży ‘As If’. Serial ‘The Days’ nadawany przez ABC użył ‘Life Is Short’ jako opening theme. Piosenka ta została też wykorzystana w serialu ‘Charmed’ (“Czarodziejki”) i ‘Wonderfalls’. Oba powyższe utwory pojawiły się też w pierwszym sezonie serialu ‘Grey’s Anatomy’ („Chirurdzy”) w 2005 roku, a ‘A Bitter Song’ miała swoją premierę w jednym z odcinków trzeciego sezonu tego serialu w 2007 roku.
Butterfly pojawiła się na debiutanckim albumie Dawsona Wells ‘Re: Re: No Subject’, gdzie zagrała na wielu instrumentach, w tym na perkusji, gitarze, pianinie i innych instrumentach klawiszowych, tamburynie i basie oraz zaśpiewała w większości piosenek. Razem z Dawson’em napisała także kilka piosenek oraz była współproducentką albumu.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło