Carlos Santana

111 tekstów piosenekstrony: 1 2 »
Carlos Santana - teksty piosenek
Carlos Santana - (urodzony 20 lipca 1947, w Autlan de Navarro, Meksyk) - muzyk rockowy, jeden z najwybitniejszych gitarzystów rockowych i jazzowych. Carlos Santana jest znany jako długoletni lider i jedyny stały członek latynosko rockowej grupy Santana, jak i z solowej kariery.

Ojciec Carlosa był zawodowym skrzypkiem i jego nauczycielem gry na tym instrumencie. Już jako dziecko Carlos grał na skrzypcach w grupie ojca. Gdy jednak pierwszy raz usłyszał granego bluesa i rock and rolla zamienił instrument na gitarę (w jednej z rozmów z Larrym Kingiem wyznał, że w grze przeszkadzał mu zapach skrzypiec). Na początku lat sześćdziesiątych rodzina Santanów wyemigrowała do Kalifornii gdzie Carlos włączył się w dynamicznie rozwijającą się scenę muzyki rockowej. W 1966 założył swa pierwsza grupę Santana Blues Band, której nazwę wkrótce skrócono do Santana. Wielka popularność grupy rozpoczął fenomenalny występ na festiwalu w Woodstock. Carlos oraz jego grupa stali się inicjatorami i najwybitniejszymi przedstawicielami stylu rock latynoski. Począwszy od roku 1972 Carlos rozpoczął także karierę solową włączając się w nurt eksperymentalnego jazzu i jazz rocka. Występował i nagrywał z takimi znanymi muzykami jak John McLaughlin, Herbie Hancock, Billy Cobham, Wayne Shorter i innymi. Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte były okresem spadku popularności. Wielkim powrotem do muzyki była album Supernatural wydany w 1999. To eklektyczne wydawnictwo było zbiorem piosenek nagranych z czołowymi gwiazdami rocka i popu, głównie młodego pokolenia. Największymi przebojami płyty były Smooth nagrany z Robem Thomasem z grupy Matchbox 20, Maria, Maria z Laura Hill i Put Your Lights On z Everlast, The Calling z Erikiem Claptonem i America nagrana z kalifornijską grupą P.O.D..

W 1998 Carlos Santana wraz ze swoją grupą w oryginalnym składzie został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Linki:
Polska strona Carlosa Santany.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło