Christina Perri - teksty piosenek
Christina Judith Perri (ur. 19 sierpnia 1986 w Filadelfii) - amerykańska piosenkarka.
W Stanach Zjednoczonych zaistniała w 2010r. dzięki swojej piosence „Jar of Hearts", która pojawiła się w programie "So You Think You Can Dance" emitowanym przez stację FOX.
26 października 2010r. magazyn "Rolling Stone" nadał jej tytuł „Wykonawca Tygodnia".
10 maja 2011r. utwór „Jar of Hearts" został wykorzystany w serialu Glee.

Perri dorastała w Benasalem (przedmieścia Filadelfii, Pensylwania) wraz ze swoim starszym bratem, Nickiem Perri, który grał na gitarze z zespołami takimi jak Shinedown czy Silvertide oraz z muzykami: Perry Farrell i Matt Sorum. Uczęszczała do szkoły średniej Archbishop Ryan High School, którą ukończyła w 2004r. Już jako 16-latka uczyła się gry na gitarze, oglądając nagranie z Shannon Hoon z zespołu Blind Melon występującej na VH1.

Perri przeprowadziła się do Los Angeles w dniu jej 21 urodzin. W tym samym roku wyszła za mąż i rozpoczęła produkcję teledysków. 18 miesięcy później rozwiodła się i pod koniec 2009 r. wróciła do Filadelfii; w tym czasie pisała słowa piosenki „Jar of Hearts". Znów przeniosła się do Los Angeles, w dzień pracowała jako kelnerka w Melrose Cafe, a nocą nagrywała utwory

Perri nagrała EP o nazwie "Ocean Sessions Way", który został wydany w dniu 9 listopada 2010 r.

Debiutancki album wokalistki zatytułowany jest "lovestrong." i został wydany 10 maja 2011r. Nastąpiło to po wyprodukowaniu singla „Arms" 15 marca.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło