Cisza jak ta - teksty piosenek
Cisza Jak Ta rozpoczęła wspólną wędrówkę po świecie piosenki poetyckiej i autorskiej w marcu 2003 roku. Od początku istnienia zróżnicowane gusta muzyczne grupy przyjaciół wprowadzały duże urozmaicenie aranżacyjne do tworzonych piosenek. W utworach zespołu słychać akustyczne brzmienie gitar, skrzypiec, klarnetu i fletów, wzbogacane raz to mocnym, rockowym dźwiękiem elektrycznej gitary solowej a innym razem nastrojowym brzmieniem saksofonu czy akordeonu. Wszystkie kompozycje muzyczne są autorstwa członków zespołu, a w warstwie tekstowej oprócz pieśni autorskich Mariusz Borowca, Michała Łangowskiego i Mariusza Skorupy, inspiracją do pisania muzyki są wiersze Bolesława Leśmiana, Edwarda Stachury, Wojciecha Bellona, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jonasza Kofty i innych Mistrzów Słowa. Przez 8 lat istnienia zespół zagrał ponad 140 koncertów na scenach piosenki poetyckiej w całym kraju i wydał 4 studyjne oraz jedną koncertową płytę cd/dvd.

Cisza Jak Ta występuje w następującym składzie:

Aleksandra Frąckowiak – flet poprzeczny, wokal

Ilona Karnicka – skrzypce, wokal

Dariusz Bądkowski – gitara basowa

Hubert Liczbański – klarnet, djembe

Michał Łangowski – gitara elektroakustyczna, wokal

Mariusz Skorupa – gitara elektroakustyczna, gitara solowa, harmonijka ustna


Aleksandra „Miniola” Frąckowiak - z racji filigranowej sylwetki nazywana w zespole Mini Olą tudzież Miniolą. Do grupy dołączyła w maju 2010. Gra na flecie poprzecznym i wspomaga wokale wiodące w chórkach. Studentka pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Muzycznej w Gdyni. Dyplomowany muzyk - ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia w Gdyni.

Ilona Karnicka - w zespole śpiewa i gra piękne autorskie partie na skrzypcach. Była jedną z pierwszych osób grających w zespole, po przerwie wzięła udział w nagraniach 3 płyt zespołu, oprócz gry dodając do nich swój znakomity zmysł aranżacyjny w partiach melodycznych i wokalnych. Magister psychologii Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Sopocie, ponadto uczy się w Szkole Muzycznej II stopnia w Gdyni.

Dariusz „Junior” Bądkowski - w zespole gra na gitarze basowej. Nominalnie i z zamiłowania Darek jest świetnym gitarzystą solowym, grał w nieistniejącej już metalowej grupie Scrat. Z gitarą basową zetknął się w Ciszy Jak Ta, gdy zaistniała żywotna potrzeba gry na stanowisku basisty. Darek szybko oswoił ten instrument w takim stopniu, że na stałe został ostoją rytmu i niskiego, ciepłego brzmienia basu. Wraz z Mariuszem Skorupą autor wielu aranżacji gitarowych zespołu. Prywatnie miłośnik ciężkich brzmień metalu.

Hubert Liczbański - do zespołu dołączył w 2009 roku wnosząc do „ciszowej” muzyki ciepłe i oryginalne brzmienie klarnetu. Z czasem okazało się że dysponuje również znakomitym poczuciem rytmu i na prośbę zespołu rozszerzył asortyment swoich muzycznych brzmień o instrumenty perkusyjne. Prywatnie student geografii poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Aktualnie w trakcie pisania pracy magisterskiej.

Michał Łangowski - w zespole śpiewa, gra na gitarze i pisze piosenki. Uczestniczył w nagraniu wszystkich dotychczasowych płyt zespołu. Gra również i śpiewa w założonym przez siebie zespole Ze Starej Szuflady, którego ideą jest wskrzeszanie pięknych piosenek zapomnianych twórców. Magister AWF w Poznaniu i licencjat Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie. Prywatnie pilot wycieczek, wychowawca i kierownik górskich obozów wędrownych oraz zapalony turysta.

Mariusz ”Mariola” Skorupa - w zespole od początku jego istnienia. Utalentowany muzyk wielu zespołów o bardzo zróżnicowanej stylistyce grania. Od gitary elektrycznej w nieistniejących już grupach Scrat i Zapogoda, przez rockowy Time to Express gdzie jest basistą – po Ciszę Jak Ta, gdzie gra na gitarze akustycznej, elektrycznej gitarze solowej i harmonijce ustnej. Autor kilku piosenek zespołu i aranżacji do zdecydowanej większości utworów Ciszy. Ukończył poznańską Akademię Medyczną, jest magistrem farmacji, realizatorem dźwięku i właścicielem studia nagrań.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło