Duet CocoRosie tworzą siostry Sierra i Bianca Casady. Całe dzieciństwo spędziły podróżując po Stanach Zjednoczonych z rodzicami, którym nieobca była sztuka alternatywna, a nawet szamanizm. Nietypowe wychowanie wpłynęło na ich dalsze losy. Bianca zamieszkała na nowojorskim Brooklynie, a Sierra wyprowadziła się do Francji i rozpoczęła naukę śpiewu operowego. Siostry spotkały się ponownie w Paryżu, gdzie rozpoczęły pracę nad wspólnymi nagraniami. Efektem było nagranie płyty "La maison de mon rêve" wydanej przez niezależną wytwórnię Touch and Go. Charakterystyczna maniera wokalna sióstr, nietypowe instrumentarium, psychodeliczne teksty i barwny styl zaintrygowały słuchaczy i media. Równie entuzjastyczne recenzje zyskały ich kolejne wydawnictwa: "Beautiful Boyz", "Noah's Ark" i "The Adventures of Ghosthorse and Stillborn". Muzyka CocoRosie to połączenie akustycznych brzmień gitary i harfy z surowymi elektronicznymi dźwiękami wytwarzanymi przez baterię przedziwnych przedmiotów, wśród których znajdziemy nawet dziecięce zabawki. Na płytach gościnnie wystąpiły najciekawsze postacie alternatywnej Ameryki - Antony Hegarty, lider grupy Antony And The Johnsons oraz Devendra Banhart, najbardziej rozpoznawalna postać sceny neo-folk. Producentem najnowszego albumu CocoRosie jest Valgeir Sigurdsson znany ze współpracy z Björk.

Sierra Casady (nazywana przez matkę Rosie), przyszła na świat w stanie Iowa w 1980 roku. Bianca Casady (którą nazywano Coco) urodziła się na Hawajach (w 1982 roku). Wczesne dzieciństwo spędziły przenosząc się z matką z miejsca na miejsce. Gdy Sierra miała pięć lat (Bianca - trzy) ich rodzice się rozwiedli. Gdy Sierra miała 14 lat matka wyrzuciła ją z domu. Ojciec zapisał ją wtedy do szkoły z internatem. Od tamtego czasu siostry straciły ze sobą kontakt. W 2000 roku Sierra (mając 20 lat) przeniosła się na studia do małego mieszkania w dzielnicy Montmartre w Paryżu. Gdy Sierra zamieszkała w Paryżu, Bianca zaczęła studiować lingwistykę i socjologię. Poza tym rozwijała swoje zainteresowanie sztuką i pisarstwem.

Narodziny CocoRosie

W 2003 roku Bianca zdecydowała, że nadszedł czas na zmiany. Opuściła mieszkanie w Brooklynie (Nowy Jork) i nieoczekiwanie pojawiła się u Sierry, w Paryżu. Minęła już prawie dekada od poprzedniego spotkania sióstr. Po dwóch miesiącach dziewczyny praktycznie zamknęły się w łazience Sierry. Wybrały to pomieszczenie, jako najbardziej akustyczne i odizolowane w całym mieszkaniu. Po miesiącu eksperymentów w wannie ukończyły swój debiutancki album La Maison de Mon Rêve. Zawierał on m.in. dźwięki wielu zabawek zakupionych w sąsiedztwie. Siostry właściwie nie chciały go rozprowadzać szerzej niż w kręgu przyjaciół, ale mimo to w 2004 roku płyta została wydana w niezależnej wytwórni Touch and Go Records. Po wydaniu pierwszego albumu dziewczyny stały się praktycznie nierozłączne. Jeszcze w tym samym roku został zarejestrowany singel Beautiful Boyz z gościnnym udziałem Antony'ego Hegharty. Rok później (2005 rok) siostry wydały swój drugi album Noah's Ark.
Po dwuletniej przerwie podczas którego odbyło się międzynarodowe tourne i trwały prace nad trzecim studyjnym albumem, przyszedł czas na aby ujrzał on światło dzienne. Premiera albumu "The Adventures of Ghosthorse and Stillborn" miała miejsce 10 kwietnia '07.

Bianca i Sierra na pewien czas zamieszkały razem w apartamencie w Brooklynie, NY. Obecnie przeprowadziły się z powrotem do Paryża.
W 2006 roku Sierra nagrała płytę wraz z nowopowstałym zespołem Metallic Falcons.

W 2009 roku powstała EP-ka 'Coconuts, Plenty of Junk Food '. Rok później, w maju 2010 roku światło dzienne ujrzał album "Grey Oceans" zawierający 11 piosenek, z których większość została zarejestrowana w starym studio w Buenos Aires. Wraz z siostrami na stałe koncertować zaczął pianista Gaël oraz beatboxer Tez.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło