Colbie Caillat - teksty piosenek
Amerykańska wokalistka Colbie Caillat pochodzi z Malibu i jest córką producenta Kena Caillata (współpracował między innymi z Fleetwood Mac). Colbie przyszła na świat w 1985 roku w słonecznej Kalifornii.

Jako 11-latka Colbie podjęła decyzję o karierze piosenkarki, sprowokowała ją do tego piosenka "Killing Me Soflty" w wersji The Fugees. Początkowo startowała jedynie w konkursach wokalnych, ale z biegiem czasu, za namową ojca, zajęła się także pisaniem własnej muzyki.

Sukces Colbie zawdzięcza portalowi MySpace (podobnie jak Lily Allen), gdzie zamieściła swoje utwory. Przez kilka miesięcy jej piosenki nie wzbudzały większego zainteresowania internautów, do czasu, kiedy pojawił się tam utwór "Bubbly". Piosenka osiągnęła oszałamiającą liczbę 14 milionów odsłuchań, co doprowadziło do podpisania kontraktu z wytwórnią Universal Republic. W efekcie w lipcu 2007 roku ukazała się debiutancka płyta wokalistki, zatytułowana "Coco" (dziecięcy przydomek Colbie). Album poradził sobie bardzo dobrze w USA i dotarł do Top 5 zestawienia Billboardu.

Dyskografia:

2007 - Coco

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło